Çorum'da 29 ev kül oldu!

Çorum'da 29 ev kül oldu!Çorum'un Bayat İlçesi'ne bağlı Çukuröz Köyü'nde elektrik kontağından çıkan yangında 29 ev yanarak kullanılamaz hale geldi. Evlerinin yanışını gözyaşlarıyla izleyen köylüler için Kızılay çadır kurdu.


Çorum'un Çukuröz Köyü'nde dün akşam bir evde elektrik kontağından çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek diğer evlere sıçradı. Yangın 120 haneli köyde büyük paniğe neden olurken, çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler de söndürme çalışmalarına katıldı. 


Bazı köylüler kovalarla yangına müdahale etti. İş makinaları ile yanan evler yıkılırken, bazı köylüler alevler arasında kalan eşyalarını kurtardıktan sonra ahırlarda bulunan hayvanlarını dışarı çıkartmaya çalıştı. 29 evin küle döndüğü yangın sabaha karşı kontrol altına alınabildi. Köylüler evlerinin küle dönüşünü gözyaşlarıyla izledi.


Kızılay tarafından bölgeye 30 çadır ve sıcak yemeğin bulunduğu TIR gönderildi. 


Aynı köyde 1977 yılında çıkan yangında 17 evin yandığı belirtildi. 37 yıl aradan sonra meydana gelen ikinci büyük yangın köyde şok etkisi yarattı.