Crispino`nun sahibi Akdaş, inşaatta ortaklıkla büyüyor

Crispino`nun sahibi Akdaş, inşaatta ortaklıkla büyüyor

Polat Alemdar'ı oynayan Necati Şaşmaz'ı reklamlarında kullanarak dikkat çeken hazırgiyim markası Crispino'nun sahibi Yunus Akdaş, inşaatta 3 tekstilci ile ortaklık kurdu.
Bir dönem Kurtlar Vadisi dizisinin kahramanı Polat Alemdar'ı reklamlarında kullanarak gündeme gelen hazırgiyim markası Crispino'nun sahibi Yunus Akdaş, bir inşaatçı ve 3 tekstilci ile ÖNAY Grup adlı ortak bir şirket kurdu. Daha önce Akdaş İnşaat olarak çok sayıda inşaat projesine imza atan Akdaş, yeni şirketin isminin, Bulut İnşaat'ın sahibi Ömer Bulut, Karagözlüler Tekstil'in sahibi Nüvit Karagözlü, Demezoğlu Tekstil'in sahibi Ahmet Demezoğlu ve kardeşi Yusuf Akdaş'ın isimlerinin baş harflerinden oluştuğunu kaydetti. Akdaş İnşaat olarak yaptıkları projelerden örnekler veren Yunus Akdaş, Malatya'da 2 bin konutun üzerinde iş yaptıklarını belirtti. İstanbul'da da İSTOÇ'un üçte birini tamamlamanın kendilerine nasip olduğunu kaydeden Akdaş, "Tercüman evlerinde bazı konutların yapımını üstlendik. Bunun dışında İstanbul'un muhtelif semtlerinde iş merkezleri ve konutlar yapmıştık" dedi.


İLK PROJE BEYLİKDÜZÜ'NE


Ortaklardan Bulut İnşaat'ın babadan oğula bu işi yaptığını, Demezoğlu ve Karagözlüler'in de zaman zaman inşaat işleri yapan bir firmalar olduklarını dile getirdi. ÖNAY Grup'un ilk projesinin Esenbahçe Konutları olduğunu belirten Akdaş, 459 daireden oluşan projenin 274 dairesini 30 Eylül'de teslim edeceklerini bildirdi.


Ortaklık kültürü çok önemli


ÖNAY Grup'u oluşturmalarının sebebini şöyle açıklarken, "Bana müsaade etseler bütün şirketlerime yeni ortaklar alırım" diyen Akdaş, "Biz Türk işadamları eğer uluslararası işadamları olmak istiyorsak, ortaklık yapısını genişletmek zorundayız. Ortaklık kültürümüzü geliştirmeli- yiz" diye konuştu.


YILMAZ YILDIZ