Çukurova Balkon

Cumhurbaşkanı Korkuteli Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katılacak!

Cumhurbaşkanı Korkuteli Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katılacak! Cumhurbaşkanı Korkuteli Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katılacak!

Bugün Antalya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 ayrı kurumun toplam 240 milyon lira bütçeli 27 yatırımın açılışı toplu açılış töreninde yapacak. Erdoğan için kentte geniş güvenlik önlemleri de alındı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde gerçekleştirdiği toplu açılışlar devam ediyor. Erdoğan, bugün de Antalya’ya gelerek, parktan yol çalışmalarına, menfez yapımından içme suyuna, devlet hastanesinden ağız diş sağlık merkezine, afet konutlarından işyerine, ilkokuldan ortaokula, tarihi tiyatro restorasyonundan müze restorasyonuna, gölet ve sulamadan taşkın korumaya, meteoroloji şamandırasından gözlem istasyonuna kadar toplam 27 yatırımın açılışını gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yapacağı yatırımların toplam maliyeti 240 milyon 784 bin 422 lira.


 

EN BÜYÜK YATIRIM 56 MİLYON LİRA


Turgut Özal Spor Salonu Önü Kepez Arena’da gerçekleştirilecek olan toplu açılış için Antalya’da geniş güvenlik önlemleri alındı. Erdoğan’ın toplu açılışlarla birlikte bazı temel atmaları ise kabul etmediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yapacağı yatırımların başında en yüksek bütçeli olan 56 milyon 216 bin 728 lira ile Büyükşehir Belediyesi’nin 3 ayrı Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon İnşaatı yer alırken, 40 milyon 639 bin 225 lira ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 3 ayrı Gölet ve Sulama Projesi yer alıyor.

 


BÜYÜKŞEHİR YATIRIMI İLK SIRADA


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açılış listesinde kurumlar arası yatırımlarda toplamda 92 milyon 375 bin 109 lira ile Büyükşehir Belediyesi ilk sırayı alırken, 75 milyon 826 bin 311 lira ile Sağlık Bakanlığı ikinci, 45 milyon 733 bin 744 lira ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı üçüncü, 19 milyon 317 bin 756 lira ile Kültür ve Turizm Bakanlığı dördüncü, 17 milyon 268 bin 194 lira ile Milli Eğitim Bakanlığı beşinci, 5 milyon 952 bin 904 lira ile Başbakanlık (AFAD) altıncı ve 2 milyon 310 bin 424 lira ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yedinci sırada yer aldı.7 KURUMUN 27 YATIRIMI


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışlarını yapacağı yatırımlar ise şunlar:  Yavuz Özcan Parkı, yol çalışmaları (9 adet), Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon İnşaatı (3 proje), Macunderesi Betonarme Kutu Menfez Yapımı, İçmesuyu (2 Proje), Korkuteli Devlet Hastanesi,  Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), Gazipaşa Devlet Hastanesi, Karaöz Ortaokulu (12 derslik), Çalkaya İlkokulu (24 derslik), İmam Hatip Ortaokulu (24 derslik), Ortaöğretim Pansiyonu (200 öğrenci kapasiteli), İmam Hatip Ortaokulu (24 derslik), Hurma Yarbay Pınar İlkokulu/Ortaokulu (24 derslik), Konyaaltı Anaokulu (8 derslik), İmam Hatip Ortaokulu (24 derslik), Gedik İlkokulu/Ortaokulu (12 derslik), Kadriye ilkokulu (12 derslik, İbradı İçmesuyu Projesi, Kızılot İçmesuyu Projesi, Aspendos Tiyatrosu Restorasyonu, Demre Müzesi Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi, Gölet ve Sulama (3 proje), Taşkın Koruma, Meteoroloji Şamandırası ve Yıldırım Takip sistemi ile 14 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu.Hürses Antalya