29 / 09 / 2022

Dağ Mühendislik Kartal'da 700 konut inşa edecek!

Dağ Mühendislik Kartal'da 700 konut inşa edecek!

Dağ Mühendislik, Kartal Yakacık'ta hayata geçireceği konut projesi için geri sayıyor. İstanbul’da Emlak Konut GYO’nun ihalelerine katılarak dikkatleri üzerine çeken şirket, Kartal ve Bahçekent’te yeni projelere imza atacak.Dağ Mühendislik, Kartal Yakacık'ta hayata geçireceği konut projesi için geri sayıyor. İstanbul’da Emlak Konut GYO’nun ihalelerine katılarak dikkatleri üzerine çeken şirket, Kartal ve Bahçekent’te yeni projelere imza atacak.


Dağ Mühendislik, Emlak Konut GYO'nun 3 Kasım 2014'te yaptığı Kartal Yakacık ihalesini, satış toplam geliri 420 milyon lira, şirket payı toplam geliri 123 milyon 900 bin lira, şirket payı gelir oranı yüzde 29,50 teklifle kazanmıştı. 2015 baharında ise İstanbul Başakşehir sınırları içinde yer alan Hoşdere mevkiindeki arazinin ihalesini 1 milyar 90 milyon lira karşılığında kazandı.


Dağ Mühendislik öncelikle Kartal Yakacık'ta hayata geçireceği konut projesinin ön talep sürecini başlatacak.


Kartal projesinin 700 konuttan oluşması bekleniyor. Rönesans Gayrimenkul imzasıyla yükselen Sayfiye projesine komşu konumda yaklaşık 50 bin metrekarelik alan üzerinde yükselecek projenin az katlı bloklarla bir kuleden oluşması bekleniyor.


Şirket daha sonra Bahçekent’te inşa edilen dev şehir parkı ile Avpupark projelerine komşu konumdaki devasa alan üzerinde bir projeye başlayacak. 


Dağ Mühendislik imzası taşıyan projeler arasında Bahçekent Flora (İZKA ve Sıtar İnşaat ile ortak), Konya Floraşehir, Konya Doğaşehir, Konya Ataşehir Konutları, Konya Novada Outlet ve Residence Hill yer alıyor.


Yeni Akit
Geri Dön