Dar gelirliye 345 lira taksitle ev müjdesi!

Dar gelirliye 345 lira taksitle ev müjdesi! Dar gelirliye 345 lira taksitle ev müjdesi!

Dar gelirlileri ev sahibi yapan TOKİ, 26 ilde 2 binden fazla daireyi satışa çıkardı. Evlerin fiyatı 106 bin, taksiti ise 345 liradan başlıyor.Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ev sahibi olma hayali kuran dar gelirli vatandaşlara yeni projeler sunmaya devam ediyor. Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; TOKİ, 50 bin sosyal konut seferberliği kapsamında, kurayla ev sahibi yapmayı sürdürürken, bir yandan da kuraya girmeden başvuru önceliği yöntemiyle açık satış yapıyor. 
 

SON TARİHE DİKKAT 

Dar gelirli vatandaşlar için, 26 şehirde toplam 2 bin 395 konut açık artırma usulüyle satılıyor. Bu konutlar için son başvuru tarihi 31 Aralık olarak belirtildi. 350 liradan başlangıç gösteren taksitlerle ev sahibi olma şansının bulunduğu bu konutların fiyatları 104 bin 518 ile 344 bin 234 lira arasında değişiklik gösteriyor.

  

VADE 15-20 YIL 

Ödeme seçenekleri ise 15, hatta 20 yıla kadar vadelendiriliyor. Satışta sunulan konutlar için peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 değişiklik gösteriyor. Ödenen peşinata göre vade de uzayabiliyor. Vade süreleri de projeye göre 96, 108, 120, 180, 216 ve 240 aya denk geliyor. Açık satışlardan dar gelirli vatandaşlar, emekliler ve şehit aileleri faydalanabiliyor.
 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

T.C. vatandaşı olmak, projenin yer aldığı il/ilçe sınırları içerisinde, bir yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmek
 
TOKİ’den konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olmak l Kendisine, eşine ve/ veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun olmaması
 
Başvuru tarihi itibarıyla şartlar arasında 25 yaşını doldurmak, aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 TL olması gerekiyor. 
 

İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN

TOKİ'nin borcunu erken ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için 23 Eylül'de başlattığı ikinci indirim kampanyasını sürdürüyor. Bu yıl ikincisi gerçekleşen kampanya kapsamında alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim sunulacak. Kampanya için son başvuru tarihi 18 Ekim olarak açıklandı.

TOKİ'den Ekim ayı kampanyası!

TOKİ satışları hangi illerde?  TOKİ  nerede ev yapıyor?