Darıca Spor Salonu yükseliyor!

Darıca Spor Salonu yükseliyor!Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca'ya yeni bir spor salonu inşa ediyor.


 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’da dev bir spor salonu daha hayata geçiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Darıca İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi’nde inşaatına başlanan spor salonu, toplam 10 bin 215 metrekare kullanım alanına sahip olacak. 220 bin nüfuslu Darıca ilçesinde yaşayan 15-25 yaş aralığındaki ortalama 30 bin genci de bu dev kompleksten faydalanabilecek.

KOMPLEKS YÜKSELMEYE BAŞLADI

1800 kişilik dev spor salonu hizmete açıldığında gençlerin uğrak merkezi ve amatör kulüplerinde vazgeçilmezi olacak. İnşaatı yükselmeye başlayan yapının bodrum kat 2’nci kısım 1’inci kısım kolonlarının demir ve kalıp imalatı tamamlandı. 2’nci kısım bodrum kat perdeleri ve 1’inci kısım kolonlarının demir ve kalıp imalatı da tamamlandı. 

BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHASI

Bodrum, zemin ve tribün kat şeklinde hayata geçirilecek olan yapı, pek çok sporun yapılmasına imkân sağlayacak. Yapının bodrum katında 55 araçlık otopark bulunacak. Bu katta ayrıca iletişim odası, mekanik oda, mescitler, giyinme odaları ile duş alanları ve depolar yer alacak. Zemin katta ise bin 126 metrekare alanda basketbol ve voleybol sahası bulunacak.

BİN 800 KİŞİLİK TRİBÜN

Zemin katta ayrıca VIP odası, sporcu girişi, plates-aerobik salonu, fitness salonu ve çok amaçlı salon bulunacak. Bu katta ofis, antrenör odaları, hakem odaları, müdür odası, ilk yardım odası, basın toplantı odası, haberleşme odası, güvenlik odası, mutfak, kantin, 6 adet soyunma- duş-wc alanları, engelli soyunma- duş-wc alanları ve depo yer alacak. Dev yapıda bin 800 kişilik seyirci tribünü de oluşturulacak.