Darıca'daki kaçak yapılar tek tek yıkılıyor!

Darıca'daki kaçak yapılar tek tek yıkılıyor! Darıca'daki kaçak yapılar tek tek yıkılıyor!

Darıca Belediyesi, bölgede tehlikeye neden olan ve görüntü kirliliğine yol açan kaçak, metruk ve riskli yapılarla mücadeleye devam ediyor. Sırasöğütler Mahallesi'nde bulunan kaçak yapımının yıkımı tamamlandı.


Kocaeli Darıca Sırasöğütler Mahallesi 1628 sokakta bulunan metruk ve mahalle halkının can, mal ve huzur güvenliği için tehdit oluşturan terk edilen yapının gelen talepler doğrultusunda tespit ve yasal işlemleri tamamlandıktan sonra yıkımı tamamlandı. En Kocaeli'de yer alan habere göre; Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın verdiği talimatlarla vatandaşların huzurunu önemseyen Darıca Belediyesi, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri koordinasyon içerisinde kaderine terk edilen metruk, kaçak, riskli yapıların tespit edilmesinden sonra gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasıyla beraber zaman kaybetmeden bu yapıların yıkımları için gerekli güvenlik önlemleri alındı.

VATANDAŞIMIZIN HUZURU ÖN PLANDA

Metruk, riskli ve kaçak yapıların yıkım çalışmalarını hızla devam ettiklerini söyleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Darıca Belediyesi olarak başlattığımız metruk binaların yıkım çalışmalarına hızkesmeden devam  edeceğiz. Metruk yapılar görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra bazı risklere de yol açtıkları için bu tür binaların yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Sahipleri tarafından terk edilmiş ya da kullanılmayan bu binalar, zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Zaman zaman çocukların oyun alanı olarak da kullandığı yıkılmaya yüz tutmuş olan bu yapılar, can güvenliği tehlikesini de taşıyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale ediyoruz. Mahalle mahalle araştırarak muhtarlarımızda istişareler yaparak, vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek yasal işlemlerinin yapılması ardından yıkıyor ardından alanı ve çevresinin temizleyerek daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz” şeklinde konuştu.