Demokrasi Meydanı Sakarya'nın vitrini olacak!

Demokrasi Meydanı Sakarya'nın vitrini olacak!Demokrasi Meydanı’nda devam eden çalışmaları yerinde denetleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “ Şehir merkezinin vitrini Demokrasi Meydanı olacak” dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda süren çalışmaları yerinde denetledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar’dan projede gelinen son noktaya ilişkin bilgiler veren Başkan Zeki Toçoğlu, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi. Başkan Zeki Toçoğlu, şehrin vitrini olacak Demokrasi Meydanı’nı hızla tamamlayarak şehrin kullanımına sunacaklarını da belirtti.

Zemin yenileniyor

Başkan Zeki Toçoğlu konuyla ilgili olarak “Demokrasi Meydanı’nda dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. İlk olarak Katlı Pazar’la meydan arasında kalan yapıyı kaldırdık. Zemin yenilemesi ise tüm hızıyla sürüyor. Daha öncede ifade ettiğimiz gibi meydandaki kot farkını ortadan kaldırıyoruz. İnşallah şehrimize yakışan bir çalışmayı tamamlayarak hemşehrilerimizin kullanımına sunacağız” şeklinde konuştu.

Nefes alınabilecek yeni adres

Demokrasi Meydanı’nda akıllı şehir uygulamalarına yer vereceklerini de söyleyen Başkan Toçoğlu, “Meydanı hemşehrilerimizin nefesleneceği, oturup soluklanabileceği bir hale dönüştüreceğiz. Akıllı şehir uygulamaları yine meydanımızın içerisinde yer alacak. Meydanımızda yeşil alanları da arttıracağız. Aydınlatma, oturma alanları, kafe, sosyal alanlar yine projemizin içerisinde yer alacak. İnşallah Türkiye’ye örnek bir meydanı şehrimize kazandıracağız. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.