Denizli Büyükşehir yatırımları 2015'e damga vurdu!

Denizli Büyükşehir yatırımları 2015'e damga vurdu!Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2015'in Denizli'de yatırım yılı olduğunu vurgulayarak, gelir ve gider hedeflerinin gerçekleştirme oranlarına bakıldığında Büyükşehir Belediyesi bütçesinin çok başarılı olduğunu ifade etti.Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı son oturumu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi 2015 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü toplantıda konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2015 yılının Denizli'de yatırım yılı olduğunu söyledi. Geçen yıl hayata geçirilen projelerin Denizli'ye farklı bir ivme kazandırdığını kaydeden Başkan Zolan, "Büyükşehir yapılanmasının ardından 2015, yatırımlara yönelik ciddi adımların atıldığı yıldır" dedi. Bütçedeki gelir ve gider gerçekleştirme oranlarında ciddi başarılar elde edildiğinin altını çizen Başkan Zolan, "2015 yılında tüm birimlerimiz, tüm daire başkanlıklarımız olağanüstü çalıştı" diye konuştu.


Büyükşehir hedefleri aştı


Bir faaliyet raporunun başarılı olmasının öncelikle bütçeye uyumu ve hedeflerin varılması ile ölçülmesi gerektiğini kaydeden Zolan, şöyle konuştu: "2015 bütçesinde öngördüğümüz gelirleri yüzde 100 değil, yüzde 110 olarak gerçekleştirdik. Bu birçok belediye ve kurumda görülen bir rakam değildir. Yüzde 70-80'lerin başarı sayıldığı kurumlarda biz bu rakamı yüzde 10 aştık. Bu noktada Denizli Büyükşehir Belediyesi yine bir başarı örneği sergileyerek bütçesini, gelir oranı anlamında yüzde 110 olarak gerçekleştirmiştir. Gider anlamında da bütçemize bakıldığında yüzde 96'lık bir yatırım var. Bir belediye yüzde 70'i geçtiği takdirde çok başarılı adledilir. Çok şükür 2015 yılında ölçülü, hesaplı ve planlı olarak hedeflerimize vardık." 


Azim ve gayretlerimiz sürecek


Başkan Zolan, "Hedeflerimizin ve adımlarımızın önünde ne engel varsa 365 gün tüm çalışma arkadaşlarımızla ve siz değerli Meclis üyelerimiz ile birlikte gayret gösterdik. İnşallah bu azim ve gayretimiz hep birlikte devam edecek" açıklamalarında bulundu. Meclis üyelerinin gündem maddesi ile ilgili konuşmalarının ardından yapılan oylamada 2015 yılı Faaliyet Raporu onaylandı. 


Encümen ve Başkan vekiliği seçimleri yapıldı


Oturumda ayrıca 2 yılda bir seçimi yapılan Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi, katip ve yedek katip üye seçimi ile her yıl yenilenen Belediye Encümeni üye seçimi ve ihtisas komisyonlarının oluşturulması yapıldı. Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimlerinde 1. Başkan Vekilliğine Ali Değirmenci, 2. Başkan Vekilliğine ise Mehmet Ali Haluk Değirmenci seçildi. Katip üyeliğine Selma Yıldız ve Halil Aktım; Belediye Encümen üyeliğine de Ahmet Bakırtaş, Fazıl Altıntaş, Selma Yıldız, Kudret Gürkaynak ve Özay Tanrıverdi seçildi. 


Komisyon üyelikleri


1 No'lu İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Kamuran Taştan, Ahmet Kurum, Zekeriya Akan, Remzi Akman, Nurten Karakış, Ahmet Durmaz; 2 No'lu İmar ve Bayındırlık Komisyonuna Hüseyin İnamlık, Turgut Özkan, Alim Oktay, Keziban aksoy Uygun, Halil Özonuk, Ahmet Durmaz; Çevre ve Sağlık Komisyonuna Mehmet Ali Yılmaz, Niyazi Vural, Mehmet Gülbaş, Ali Kandemir, Azime Bilgiç, Özer Küçükçal; Plan ve Bütçe Komisyonuna Harun Reşitkaya, Ramazan Coşkun, Metin Kocabatmaz, Kadir Pala, Nazım Ayyavuz, Hüseyin Süren; Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna M. Ali Haluk Değirmenci, Muhammet Emre Kabukçu, Celal Özbilen, Mesut İnan, Nuran Şafak, Yusuf Garip; Ulaşım Komisyonuna Halil Aktım, Özkan Avcı, Oktay Aktürk, Ahmet Kökdemir, Türkan Keyik, Mustafa Yüksel; Genel İşler Komisyonuna Hüseyin Karadeniz, Ahmet Ceray, Fethi Uğur, Mustafa Horzum, Şeniz Doğan, Ahmet Durmaz; Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna Selma Yıldız, Keziban Aksoy Uygun, Ramazan Coşkun, Fazıl Altıntaş, Nurten Karakış, Hüseyin Süren seçildi. 
Denizli Büyükşehir Belediyesi