19 / 08 / 2022

Trabzon Büyükşehir yatırımları tam gaz!

Trabzon Büyükşehir yatırımları tam gaz!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehrin  ihtiyaçlarına yanıt verecek yatırımları sırası ile inşa etmeye devam ediyor.Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’un en doğusundan en batısına kadar her alanda çalışmalarına devam ediyor. Şu anda 16 noktada çalışma yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, bir taraftan da küçük dokunuşlarla kenti güzelleştirip hayatı kolaylaştırmayı sürdürüyor. Şehir merkezinde bulunan Tanjant çok katlı otoparkın yüzde 90’lık kısmı tamamlanırken, kadınlar halinin yıkım ve hafriyat çalışmaları hızla sürüyor.

 

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Halkımıza kaliteli hizmet sunmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Faaliyetlerimizi ilk günden itibaren planlı ve programlı şekilde sürdürüyoruz. Her gün kentimizin çeşitli noktalarında çalışmalarımız devam ediyor. Trabzon’un doğusuna da batısına da en kaliteli hizmetleri sunmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” ifadeleri yer aldı.

 

YAPILAN İŞLER

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ayrıca, Uğurlu Şehir Mezarlığı peyzaj düzenleme cami yapımı, 36 derslik ortaokul ve Öğretmenevi inşaatı, Akçaabat Orta Mahalle Konukevi restorasyonu, Yomra Kuran kursu inşaatı, Bahçecik Mahallesi Trabzon İmam Hatip Lisesi çevre düzenlemesi, Trabzon Surları 1. Etap aydınlatma işi, Ortahisar Mahallesi Çamoba otopark inşaatı, Trabzon ili Düzköy ilçesi Çal Mağarası bilet-ürün satış seyir terası, Uzun Sokak ve Kunduracılar Caddesi’nde Katenari Aydınlatma işleri, Çaykara ilçesi müze yolu peyzaj ve aydınlatma işi, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı geçici prefabrik ek hizmet binası yapım işi, Yomra itfaiye binası tadilatı, Altındere Vadisi Milli Parkı kır kahvesi, kır lokantası, idare ve ziyaretçi merkezi, peyzaj düzenleme işi, Esentepe Mahallesi Fatih Parkı ikmal inşaatı ve Meydan çevresi sokak sağlıklaştırma uygulama yapım işi (sözleşme aşamasında) sürüyor.