29 / 05 / 2022

Denizli'deki TOKİ evleri afetzedelere dağıtılacak!

Denizli'deki TOKİ evleri afetzedelere dağıtılacak!

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Elazığ depreminde devletin afete karşı hazırlıklı olduğunu kaydetti. Özkan, Acıpayam, Bozkurt ve Çardak'ta depremzedeler için yapılan konutların tamamlanarak afetzedelere dağıtılacağını söyledi.AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'ne (DGC) ziyarette bulundu. Özkan, göreve yeni seçilen DGC Başkanı Muhammet Karaçay ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. 

Denizli Gazetesi'nde yer alan habere göre; basın toplantısı gerçekleştiren Milletvekili Özkan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özkan, Elazığ'da yaşanan 6.8'lik deprem sonrasında AFAD, Kızılay ve sağlık ekiplerinin koordineli bir şekilde çalıştığını kaydetti. 

Elazığ'da hafife alınmayacak bir deprem yaşandığını belirten Özkan, “Devletin, bütün alt ve üst yapıyla ilgili saatler içinde o afet karşısında nasıl tetikte olduğunu gördük. Biz geçmişte de depremler yaşadık. Şu an Elazığ'da yaşanan depremin bilançosuna baktığımızda hafife alınacak bir deprem değildi ancak böylesi bir afet karşısında devletimizin seferberliğini orada gördük. Bu da saatler içinde ülkenin kaynaklarının vatandaşlara nasıl ulaştığının göstergesidir” dedi.

“BU YAYGARAYI 'BİZE FIRSAT DOĞAR' ANLAYIŞIYLA KOPARIYORLAR” 

Deprem sonrasında kısa bir sürede vatandaşlara sağlık, çadır, yemek ve diğer ihtiyaçlarının karşılandığına dikkati çeken Özkan, bununda devletin, vergileri ve kaynakları düzgün şekilde toplamasının göstergesi olduğundan bahsetti. Vergi tartışmaları hakkında açıklamalar yapan Özkan, “Maalesef bugün bu tür yaygaraları koparanlar tek bir arzuları vardır. Vatandaşlarımız yardım etmesin, devlet vergilerini toparlayamasın böylelikle de devlet zayıflar ve zaman içerisinde de bize de bir fırsat doğar anlayışıyla bu yaygaraları kopardıklarını biliyoruz” dedi. Özkan, 2019 yılında depremlerin yaşandığı, ev iş yeri ve ahırların yıkıldığı Acıpayam, Bozkurt ve Çardak İlçelerinde halka yönelik hizmetlerinin de sürdüğünü açıkladı.
 
Depremzedeler için konutların yapının devam ettiğini söyleyen Özkan, şu açıklamalarda bulundu:

''Acıpayam'da  TOKİ  üzerinden başlamış olan inşaatları depremzedelerimize tahsis ettik ve yapılan o konutlarda şu anda yüzde 90 oranında tamamlanmış vaziyette. Çardak ve Bozkurt'ta depremzedelerimize toplu konut dağıtacağız. Bu iki ilçedeki konutların çalışması yüzde 80 bitti. O konutlarda da ücretsiz dağıtım söz konusu değil. Çok düşük bedelli uzun vadeli ödeme ve sıfır faizle dağıtımı yapacağız.”