02 / 07 / 2022

Depreme dayanıklılık testi fiyatları!

Depreme dayanıklılık testi fiyatları!

Depreme dayanıklılık testi, bir yapının depreme ne kadar dayanıklı olduğunun tespiti için yapılıyor. Bu test için yetkili firmalara müracaat edilebiliyor. Peki, 2015 depreme dayanıklılık testi fiyatları ne kadar?Depreme dayanıklılık testi fiyatları!

Depreme dayanıklılık testi, bir yapının depreme ne kadar dayanıklı olduğunun tespiti için yapılıyor. Bugün bu testi Kentsel Dönüşümden yararlanmak isteyen hak sahipleri de yaptırabiliyor.


Yapılan test sonucunda evin riskli olarak tespit edilmesi halinde, bina Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkılabiliyor. Bu süreçte mal sahipleri bazı haklara sahip oluyor.


Kentsel dönüşümde devlet tarafından sağlanan kredi ve kira yardımlarından yararlanılabiliyor. 


Tüm bunlar için yukarıda da belirttiğimiz gibi evin yapılan test sonucunda riskli olarak tespit edilmesi gerekiyor.


Bu test için yetkili firmalara gerekli belgeler ile müracaat edilebiliyor. 


Başvuru Dilekçesi, Kira Kontratı Fotokopisi / Tapu Fotokopisi, Şirket ya da Şahısa ait resmi evraklar (Vergi Levhası, varsa Çalışma İzin Belgesi) ev Yetkili Kişiye ait Nüfus Cüzdanı Fotokopisi başvuru sırasında gerekli oluyor.


Depreme dayanıklılık testi için firmaya belli bir ücret de ödeniyor. Peki, depreme dayanıklılık testi ne kadar?


Depreme dayanıklılık testi fiyatları 2015..

10 daireli binanın depreme dayanıklılık testi için ödenecek bedel ortalama 2 - 3 bin TL arasında değişiyor. Bedelin belirlenmesinde etken daire sayısı ve metrekare büyüklüğü oluyor.


Depreme dayanıklılık raporu nasıl alınır?


Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com