Çukurova Balkon

Depreme karşı konut sigortası yaptırılmalı!

Depreme karşı konut sigortası yaptırılmalı! Depreme karşı konut sigortası yaptırılmalı!

Birçok yaşam ve sanayi bölgesinin deprem riski altında bulunduğuna dikkat çeken Liberty Genel Müdürü Defne Türkeş, olası zararların karşılanması için deprem sigortası yaptırılması gerektiğini söyledi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Deprem Haftası dolayısıyla Türkiye'de deprem riskinden ve konut sigortasının öneminden bahseden Liberty Genel Müdürü Defne Türkeş, Türkiye'nin büyük yıkıma neden olan, can ve mal kayıplarına yol açan depremlerle sık sık karşılaştığını söyledi. Türkeş, "Türkiye'de nüfusun yüzde 70'inin ve büyük sanayi tesislerinin bulunduğu bölgeler deprem riski altında. Son 60 yılda doğa olaylarının ülkemizde yol açtığı doğrudan ve dolaylı ekonomik kayıplar GSMH'nin yüzde 3'ü kadar. Deprem ve afet gerçeğinin kabul edilmesi ve zararı asgari düzeye indirmek için gerekli önlemlerin alınması ve sigortaların yaptırılması büyük önem taşıyor" dedi. 


KOMŞULAR DA GÜVENCE ALTINDA

Sadece konutun ve içindeki eşyaların değil, aile bireyleri, ev sahibi, kiracı ve komşuların da güvence altına alındığını belirten Defne Türkeş, "Liberty Canım Evim Sigorta Paketleri"nde standart konut sigortasının içerdiği teminatlara ek olarak birçok teminat seçeneği yer alıyor. 'Liberty Canım Evim Mini Paket', "Liberty Canım Evim Esnek Paket" ve 'Liberty Canım Evim Maksimum Paket' ürün alternatifleriyle müşterilerimiz kendilerine uygun sigorta paketini oluşturabilecek, Liberty Sigorta Yardım teminatıyla müşterilerimiz gerçekleşebilecek su ya da elektrik tesisatı arızaları, cam hasarları çilingir ihtiyaçlarına hizmet alabilecek, tıbbi bilgi ve danışmanlık desteğinden faydalanabilecek" dedi. 


Sabah