Diyarbakır Bismil Millet Bahçesi için düğmeye basıldı!

Diyarbakır Bismil Millet Bahçesi için düğmeye basıldı!Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil'de millet bahçesi inşası için düğmeye bastı. Bismil Millet Bahçesi 85 dönüm üzerinde inşa edilecek.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil’de 85 dönümlük alanda Millet Bahçesi inşaatına başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Büyükşehir Belediyesi, Vali Münir Karaloğlu’nun 11 Eylül’de temelini attığı 65 milyon 258 bin 581 liralık 10 yatırım arasında yer alan Bismil’de bakımsız olan parkın Millet Bahçesine dönüştürülmesi çalışmaları için düğmeye bastı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, ilçelerde vatandaşların dinlenebileceği, ailece güzel vakit geçirebileceği yeşil alanlar oluşturmak için başlattığı çalışmalarını Bismil’de devam ediyor. İlçe merkezinde yer alan 85 dönümlük alanın yeniden projelendirdiği Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, parktaki yeşil alanı 45 bin metrekareye çıkaracak ve alana 380 yeni ağaç ile 1550 çalı dikecek.

Diyarbakır Bismil Millet Bahçesi için düğmeye basıldı!

İçerisinde mescit, seyir terası, basketbol ve sentetik futbol sahası, olacak parkta vatandaşların spor yapması için bisiklet ve yürüyüş yolu, dinlenmek için piknik masaları, banklar ve kamelyalar ile çocukların eğlenceli vakit geçireceği oyun grupları oluşturulacak. Parkın çevresi ve içinin ışıklandırılması için 106 aydınlatma direği takılacak. İlçede, vatandaşa rahat nefes alacağı yeşil alana kazandırmak için çalışmaların başlayacağı ekipler, altyapı ve üstyapı çalışmalarını 130 gün içinde bitirilip hizmete sunmayı amaçlıyor.