Diyarbakır Hazro'ya millet bahçesi müjdesi!

Diyarbakır Hazro'ya millet bahçesi müjdesi!Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hazro ilçesine 32 bin metrekare  büyüklüğünde millet bahçesi inşa edecek.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kent genelinde millet bahçesi yatırımlarına devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Hazro’nun Bahçe mahallesinde 32 bin metrekare alan üzerine inşa edeceği Millet Bahçesi’nde 7 farklı türde 469 ağaç, 3 farklı çeşit olmak üzere 1373 çalı ve 19 bin metrekare alana çim serimi yapacak. 

Millet bahçesi içerisine 7 çatılı ve 7 çatısız piknik masası, 7 kamelya, 24 oturma bankı, 2 içme suyu çeşmesi ile çöp kovaları konulacak.  Ek olarak çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için oyun alanları ve macera parkurları bulunacak. Millet bahçesi içerisinde yürüme yolları ve fitness aletleri de yer alacak.

Diyarbakır Hazro

İhalesi düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihaleye 5 firma katıldı. İhale için değerlendirmelerin ardından inşaat çalışmalar ile birlikte 150 gün sonunda vatandaşın hizmetine açılması bekleniyor. 

Diyarbakır'a yeni millet bahçesi müjdesi!