Doğan Ekici: Hacılar'da kentsel dönüşüm hız kesmeden ilerliyor!

 Doğan Ekici: Hacılar'da kentsel dönüşüm hız kesmeden ilerliyor! Doğan Ekici: Hacılar'da kentsel dönüşüm hız kesmeden ilerliyor!

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.  Ekici ''130 dönümlük alan içerisinde 2023 yılına kadar bin 101 daire üretilecek'' dedi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Para Dergisi'nin ekinde yer alan habere göre Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapımına başlanılan 1. Etap 200 dairenin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.


Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kentsel dönüşüm projesinin 200 dairelik birinci etap kısmında inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini binaların dördüncü kat seviyesine geldiğini söyledi. Başkan Ekici sözlerini şöyle sürdürdü: “Kentsel dönüşüm projemiz tüm hızıyla ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde temelini attığımız 200 konutta kısa bir sürede dördüncü kat seviyesine geldik. Konutların anahtar teslimini 2018 yılsonu itibariyle yapmayı planlıyoruz. Yapımı devam eden inşaatlarda, birinci sınıf kaliteli malzeme kullandık. Vatandaşlarımızın daha modem ve kaliteli yapılarda oturmasını sağlayacağız.”


"NE KADAR TALEP, O KADAR DAİRE"

“130 dönümlük alan içerisinde 2023 yılına kadar bin 101 daire üretilecek olup bu dairelerden 388 adetini satışa sunuyoruz. Hem vade farksız hem de ara ödemesiz olarak talep eden vatandaşlarımızı ucuza konut sahibi edeceğiz. Alt gelir grubu vatandaşlarımızın taleplerini dinledik ve buna istinaden alt gelir grubu vatandaşlarımız içinde talep toplama çalışması gerçekleştireceğiz. Yani, ne kadar talep o kadar daire üreteceğiz. Alt gelir grubu konutlardan almak isteyen vatandaşlarımız, bunun gerekli olan şartlarımızı kentsel dönüşüm ofisimize veya belediyemizden detaylı bilgi alabilir.”

" VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİ"

“Aylık 750 TL’den başlayan ve 120 aya kadar vade seçeneği sunduğumuz konutlar, hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de Belediyemiz garantisinde. Kentsel dönüşüm alanmda oturacak halkımız rahat, konforlu ve yaşanabilir bir Hacılar’da ikamet edeceklerdir. Talep toplama çalışmamız yaklaşık 10 gün gibi bir kısa süre olmasına rağmen halkımızın teveccühü ile devam etmektedir. 1 Ocak 2018 tarihinde talep toplama çalışmamız sona erecek olup başta Hacılarlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.”

pus