25 / 03 / 2023

Doğan Grubu otel yönetimini Hilton’a emanet etti!

Doğan Grubu otel yönetimini Hilton’a emanet etti!

Doğan Grubu’nun Bodrum’daki üç otelinin yönetimini Hilton üstlenecek. Türkiye’nin ilk LXR Hotels & Resorts tesisi olan LXR Susona Bodrum da misafirlerini ağırlamaya başladı.Hilton ve Doğan Grubu, stratejik iş ortaklıklarından olan Doğan Grubu’na ait otellerin yönetimini Hilton’a devreden yeni anlaşmalarını açıkladı. Bu duyuru ile paralel olarak Türkiye’nin ilk LXR Hotels & Resorts tesisi olan LXR Susona Bodrum da misafirlerini ağırladı. Bodrum’da bulunan otellerin yenilenme çalışmalarının tamamlanması ile beraber Doğan Grubu portföyündeki 2 otel daha DoubleTree by Hilton markasıyla faaliyet gösterecek.

Hilton Ülke Müdürü Armin Zerunyan, bu anlaşma ile Hilton'un Doğan Grubu ile uzun zamadır devam eden ilişkilerini daha da güçlendirdiğini söyleyerek "Bu üç harika oteli Hilton'un yönetimi altına almak bizim için büyük önem taşıyor. Bodrum sürekli gelişen bir destinasyon. Bundan sonra Bodrum’u ziyaret eden müşterilerimiz; lüks, üst segment ve aile dostu seçenekler arasında çok daha geniş bir portföyün keyfini çıkarabilecek. LXR Hotels & Resorts Collection kapsamında konuklarını ağırlayan ilk küresel pazarlardan biri olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu adımın Türkiye pazarının uluslararası pozisyonunu da güçlendireceğine inanıyoruz" açıklamasında bulundu. 

Doğan Grubu konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Bodrum yarımadasında yer alan üç otel ve Hilton İstanbul Bosphorus'u tek bir iş ortağının yönetimi altında toplama kararıyla çok stratejik bir hamle yaptık. Bu hamleyle, Hilton ile başarıyla devam eden iş birliğimizi genişletmekten ve LXR Hotels & Resorts ile Türkiye'de lüks konaklama segmentine yeni bir marka sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz."
Geri Dön