18 / 08 / 2022

Doğu'daki terör mağdurları için kentsel dönüşüm yapılacak!

Doğu'daki terör mağdurları için kentsel dönüşüm yapılacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Sur, Cizre ve Silopi'de vatandaşın mağdur edilmeyeceğini ve operasyonlar sonunda kentsel dönüşüm çalışmalarıyla tarihi binaların restore edileceğini, yerleşim alanlarında düzenleme yapılacağını söyledi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Sur, Cizre ve Silopi'de vatandaşın mağdur edilmeyeceğini ve operasyonlar sonunda kentsel dönüşüm çalışmalarıyla tarihi binaların restore edileceğini, yerleşim alanlarında düzenleme yapılacağını söyledi. 


Selçuk Özdağ, terörle mücadele operasyonları nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu Sur, Cizre ve Silopi'deki sivil vatandaşların acil ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Diyarbakır'da 3 ilçe hariç diğerlerinde yaşamın devam ettiğini anlatan Selçuk Özdağ, sorun yaşanan ilçelerde halkın nabzını tuttuklarını belirterek, vatandaşların bir an önce PKK zulmünden kurtulmak istediğini aktardı.

 

Kentsel dönüşüm başlayacak Kazdan hendekler ve terör saldırılan nedeniyle ilçelerde binaların, yerleşim yerlerinin zarar gördüğünü belirten Özdağ, bu durumdan vatandaşın son derece rahatsız olduğuna dikkati çekti. Özdağ, buralarda vatandaşın mağdur edilmeyeceğini ve operasyonlar sonunda kentsel dönüşüm çalışmalarıyla tarihi binaların sL restore edileceğini, yerleşim alanlarında düzenleme yapılacağını söyledi. Bölge halkının artık devletin Türk-Kürt ayrımı yapmadığını çok iyi anladığını ifade eden Selçuk Özdağ, "Vatandaş 'PKK olmasaydı bu kadar kişi ölmezdi. Bu olaylar neden Diyarbakır'da oluyor, Manisa'da olmuyor. Oralarda da Kürtler yaşıyor. 

Devlet zalimse oradaki insanlara niye yapmıyor, Manisa'daki Kürt ile buradaki Kürt farklı mı, çünkü burada PKK var, burada silahlar var' kavramını çok iyi anladı" diye konuştu.