27 / 06 / 2022

Dolar yükseldi, piyasaların beklentisi ortaya çıktı! Bakın ne düşünüyorlar

Dolar yükseldi, piyasaların beklentisi ortaya çıktı! Bakın ne düşünüyorlar

Doların bugün 16 TL'ye dayanmasının ardından piyasaların yorumları da ortaya çıktı. Piyasalar, doların Aralık ayındaki gibi bir anda sıçrayacağına inanmıyor.Doların Türk lirası karşısındaki güçlenmesi bugün de devam etti. Önceki gün yine güne 15.98 seviyelerinden başlayan ve daha sonra 15.88'e kadar inen dolar, bugüne de 15.98 dolaylarından başladı.

PİYASALARDAKİ ANA GÜNDEM NE?

Dolar/TL'de kısa vadede aralık benzeri sıçrama piyasalardaki ana beklenti değil. Ancak ay başından beri TL'de dolar karşısında yaşanan yüzde 8'e yaklaşan kaybının devamına kamunun izin verip vermeyeceği piyasalardaki ana gündem maddesi konumunda.

UZUN SÜRE YATAY SEYRETTİ

Dolar/TL bu ayın ilk günlerine kadar 14.5-15 arasında iki ay boyunca yatay bir seyir izlemişti. Daha sonra aralıksız yükselişle kur 16'ya yaklaştı.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.