09 / 08 / 2022

Dolar yükselişe geçince dolar alalım mı diye soran takipçilerine Piyasa Kahini İslam Memiş canlı yayında ne yanıt verdi

Dolar yükselişe geçince dolar alalım mı diye soran takipçilerine Piyasa Kahini İslam Memiş canlı yayında ne yanıt verdi

Dolar kuru 17 lirayı zorlarken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten dolar ile ilgili canlı yayında kritik yorum geldi.Piyasalar gözünü Amerikan Merkez Bankası (Fed) tutanakları ve akabinde Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamalarına çevirdi. Ayrıca iç piyasalarda Haziran ayı enflasyon rakamlarının yüksek çıkması Dolar ve Euro’nun yeniden tırmanışına geçirdi. Bu ortamda bir süredir değer kayıpları yaşayan altın, yukarı yönlü harekete geçti, borsada ise aşağı yönlü hareketler yaşanıyor. 19 bin dolara kadar düşen Bitcoin ise yeniden 20 bin dolara yükseldi. 

Vatandaşın gündeminde “Dolar daha yükselecek mi?”, “Altın yükseliş trendine mi geçit?”, “Bitcoin 20 bin doları aşacak mı?” gibi sorular yer alıyor.  Sık sık vatandaşa bu dönemlerde dolar almamalarını belirten Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankalarının piyasalar üzerine etkisi ile ilgili kritik uyarılar yaptı.

Dolar yükselişe geçince dolar alalım mı diye soran takipçilerine Piyasa Kahini İslam Memiş canlı yayında ne yanıt verdiSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.