Dorçe, IDEF21'de prefabrik yapılarını tanıtacak!

Dorçe, IDEF21'de prefabrik yapılarını tanıtacak!


Prefabrik yapı sektöründe başarılı projeler hayata geçiren Dorçe IDEF’21'de uluslararası ziyaretçilere ürünlerini tanıtacak.


Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., IDEF’21, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda 40’tan fazla ülkenin askeri ateşe ve askeri temsilcilerine ürünlerini tanıtacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 60’tan fazla ülkede 6 kıtada tamamladığı projelerle büyük üne kavuşan Dorçe, savunma sanayisinin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik prefabrik modüler yapıları tasarlayan, üreten ve bunların anahtar teslim inşaatını üstlenen sektörünün öncü firmaları arasında bulunuyor.

17-20 Ağustos'ta İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek IDEF’21 programı dahilinde 40’tan fazla ülkenin askeri ateşe ve askeri temsilcilerine Dorçe’nin askeri mobil hastane, mülteci ve göçmen yaşam kentleri, askeri sınır kampları, kontrol noktaları, güvenlik kabinleri ve kurşun geçirmez modüler üniteler projelerin tanıtımı yapılacak.

 Dorçe, IDEF21

İhtiyaca özel çözümler

Dorçe, Ankara’da bulunması nedeniyle savunma sanayinin merkezinde bulunuyor. Böylelikle Türk Silahlı Kuvvetleri, NATO, yabancı misyonların askeri ataşeleri ve temsilcileri, ASELSAN ve ROKETSAN gibi firmalar ve son kullanıcıların teknik ekipleri, üretimin tüm aşamasında süreci düzenli olarak kontrol edebiliyor.

Savunma ve havacılık sektöründe ihtiyaca göre çözümler üreten Dorçe, savunma sanayi ve askeri projelerini mühendislik, tedarik, üretim, lojistik, montaj, ekipman, mobilya, altyapı ve üstyapı inşaat işleri, test ve devreye alma dahil olmak üzere tüm aşamalarıyla tamamen kendi bünyesindeki mühendisler ile anahtar teslim olarak bitiriyor. Projeler için hızlıca mobilize olabiliyor ve aynı anda birden çok projeyi, çok sıcak ya da çok soğuk iklim şartlarının görülebildiği, dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirebiliyor.

Acil durum, sınır ve askeri üs bölgelerinde kamplar, askeri yaşam konteynerleri, prefabrik koğuşlar, sahra hastaneleri, askeri ve polis eğitim merkezleri, lojmanlar, römorklu modüler kabinler (yaşam, revir, WC-Duş), vb. projelerdeki modüler yapılar, bölgenin stratejik ve iklim şartlarına uygun; kurşun geçirmez, patlamaya dayanıklı dizayn edbilebilir şekilde inşa ederek alarm, ısıtma-soğutma sistemleri, CCTV sistemleri, emniyet ve ikaz sistemleri ile donatılabiliyor.

Edinilen bilgiye göre, son zamanlarda, Dorçe‘nin önemli bir AR-GE süreci sonucunda tasarlayıp ürettiği Hava / Helikopter ile Taşınabilen Konteynerlerin (HTK) herhangi bir el aleti veya ekipman yardımı olmaksızın her türlü ortamda, elle kolayca montajı yapılabiliyor. Modüler ünitelerden 1 günde 120 adet ünite üretilmekte olup sevkiyata hazır bir şekilde inşa ediliyor.

Dorçe, IDEF21

Sadece modüler yapılar üretimi yapmayan Dorçe, ön-üretimli ağır çelik binalardan meydana geşen yapıları da dünyanın birçok bölgesi için inşa edip teslimi gerçekleştiriyor. Japon ordusu için Cibuti’de tasarım ve yapım işini gerçekleştiren Dorçe, F-16 uçak tipi Hangar projesini çok kısa bir sürede ağır çelik yapı sistemleri ile çözüme kavuşturdu.

Mobil konteyner kuleler inşa ediliyor

Mobil Konteyner Kuleler, askeri operasyon bölgeleri, askeri üs bölgeleri, cezaevleri, sınır bölgeleri gibi gereksinim duyulan her alanda hızlı kurulumu ve düşük bakım maliyeti sağlayarak, güvenliği kısa sürede tesis etmek için Dorçe tarafından tasarlanıp üretiliyor. Dorçe Ar-Ge merkezi tarafından tasarlanan gerekli balistik dayanaklılığa sahip mobil konteyner kule, askeri personelin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş olup, kolay taşınabilir ve 1 personel tarafından 5 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde kurulumu yapılabilir özellikte dizayn ediliyor.

Zırhlı güvenlik yapıları arasında bulunan ürün, konsolosluk, valilik, kaymakamlık, karakollar, askeri binalar, polis merkezleri, banka merkezleri ve uluslararası toplantı merkezleri gibi güvenliğin sağlanması gereken noktalarda kullanılmaya uygun durumda bulunuyor. Zırhlı siperlik, güvenlik güçlerinin yüksek güvenliğe ihtiyaç duyduğu noktalarda, tek başına veya 3 parçalı muharebe siperlik takımı olarak kullanılabiliyor.

Geçen senelerde düzenlenen IDEF fuarlarında olduğu gibi bu sene de çeşitli ülkelerin genel kurmay başkanları, üst düzey savunma sanayi temsilcileri, kuvvet komutanları, askeri ataşeleri ve askeri kurumların yabancı heyetlerinin yoğun ilgi göstereceği ve yeni iş fırsatlarının ortaya çıkacağı öngörülüyor.

Dorçe Prefabrik Yapı - İnşaat kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veriyor!