03 / 10 / 2022

Dünya Arap kültürünü Beyoğlu'nda tanıyacak!

Dünya Arap kültürünü Beyoğlu'nda tanıyacak!

Türk-Arap yatırımcılar, Gayrimenkul Yatırım Forumu'nda buluştu. Forumda Arap yatırımcıları en çok Dünya Kültürleri Merkezi heyecanlandırdı.Türk-Arap yatırımcılar, Gayrimenkul Yatırım Forumu'nda buluştu. Forumda Arap yatırımcıları en çok Taksim'de kurulacak Dünya Kültürleri Merkezi heyecanlandırdı. 


BEYOĞLU Belediyesi, Çalık Holding ve TASÇA (Türk - Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) işbirliğiyle düzenlenen Türk Arap Gayrimenkul Forumu, Dubai Cityscape Fuarı öncesinde Türk ve Arap dünyasını İstanbul'da bir araya getirdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kentsel dönüşümle birlikte Tarlabaşf nın dünya kültürlerinin merkezi olacağını ve Arap kültürünün bu anlamda büyük önem taşıdığını belirtirtirken, Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin ise projedeki 'Dünya Kültürleri Merkezi'nin yaratacağı fırsatlara dikkat çekerek, ""Bugün Türk - Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu'nda Türk-Arap kardeşliği için bir araya geldik. Ortak bir iş modeli geliştirerek, Arap kültürünü Türkiye'ye daha yakından tanıtma fırsatı yaratacağız" dedi. 


Büyük heyecan duyuyoruz TASÇA Başkanı Muhammed Adil de Dünya Kültürleri Merkezi projesinden büyük heyecan duyduklarını belirterek, "İstanbul'a her yıl milyonlarca insan geliyor.Tüm bu insanlar Arap kültürünü, bu müze sayesinde tanıyacak" dedi. 


Akşam
Geri Dön