Dünyanın en pahalı kral dairesi: Royal Penthouse Süit!

Dünyanın en pahalı kral dairesi: Royal Penthouse Süit! Dünyanın en pahalı kral dairesi: Royal Penthouse Süit!

Dünyanın en pahalı kral dairesi Cenevre'deki President Wilson Hotel'in çatı katında bulunan 1700 metrekarelik ‘kurşun geçirmez’ kral dairesi olarak kayıtlara geçti..Dünyanın en pahalı kral dairesi President Wilson Hotel'in kral dairesi olarak açıklandı. Takvim Gazetesi'nin haberine göre İsviçre’nin Cenevre kentindeki “President Wilson Hotel”, 108 bin dolarlık (408 bin lira) gecelik fiyatıyla diğer otellere fark attı. 

 

Çok şey isteyen müşteriler için tasarlanan “Royal Penthouse Süit” lüksle kaplandı. Milyarderlere hitap eden kral dairesinin özellikleri malikaneden farksız. 

 

 

1700 metrekarelik terasıyla Cenevre Gölü’nü ve İsviçre Alpleri’ne hakim manzaraya sahip olan kral dairesi, Avrupa’nın en büyük kral dairesi olarak kayıtlara geçti. 12 ayrı yatak odası bulunan süitte, 12 mermer banyo, 26 kişilik yemek masası, bilardo odası, piyano, spor salonu, kütüphane bulunuyor. Kral dairesinin duvarları ise değerli sanat eserleriyle dizayn edildi.

 

Kral dairesinin en önemli özelliği, üst düzey güvenlikli olması. Süitin camları ve kapıları kurşun geçirmiyor. Bu özelliğiyle kral dairesi milyarderlerin bu oteli tercih etmesine neden oluyor. 

 

 

Cenevre'deki President Wilson Hotel'in süiti yüksek güvenlik nedeniyle tercih ediliyor. Kral dairesinde konaklayan misafirlere özel aşçı ve uşak hizmet ediyor. Süitin banyolarında Hermes marka banyo ürünleri kullanılıyor. Kral dairesinin kapıları ve camları kurşun geçirmiyor.

 

 

Lüks ve son derece güvenli olan kral dairesini tek kusuru ise, kahvaltı hariç gecelik fiyatının 108 bin dolar (yaklaşık 408 bin lira) olması. Kral dairesinin saati 4 bin 500 (17 bin lira), dakikası 75 dolara (282 lira), saniyesi ise 1.25 dolar (4 lira 70 kuruş) olarak hesaplandı.