Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır 2020?

Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır 2020? Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır 2020?

Ev satışlarında rekor kırılırken konut sahibi olmak isteyenler de düşük faizli konut kredisinin nasıl hesaplandığını araştırıyor. Peki düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır? işte detaylar...Konut kredisi hesaplama ve faiz oranları son zamanlarda vatandaşların en çok merak ettiği konulardan oldu. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası 0.64 ve 0.74 faiz oranlarıyla vatandaşları ev sahibi yapmaya başlayınca konutta satış rekorları kırıldı.

Habertürk'te yer alan habere göre; 'Konut kredisi hesaplama nasıl yapılır? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank konut kredisi yeni faiz oranları kaç?' soruları, düşük faizle konut sahibi olmak isteyen vatandaşların gündeminde. 

Kamu bankaları 4 yeni kredi paketini hayata geçirdi. Paket içerisinde şüphesiz en çok dikkat çeken, konut kredisi faiz oranları oldu. Yeni konut kredisi faiz oranları 2 Haziran'dan itibaren geçerli sayıldı. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI (ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK)

Kamu bankaları sıfır konutlar için 15 yıla kadar aylık yüzde 0.64 faizli kredi imkanı sunuyor. İkinci el konutlar için ise 15 yıl vade ve aylık yüzde 0.74 faizli kredi fırsatı sunuluyor. Konut kredisi başvuruları 2 Haziran’dan itibaren banka şubelerinden gerçekleştiriliyor. 

KONUT KREDİSİ İÇİN 750 BİN LİRALIK ÜST LİMİT

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'ndan yapılan ortak açıklamada, "Konutta kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilde (İstanbul,  Ankara  ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacak. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak" denildi.

Konut kredisinde avantaj 1.elde!

Konut kredisi faizleri yükseliyor!