05 / 12 / 2022

Düzce Terminali gün sayıyor!

Düzce Terminali gün sayıyor!

Düzce Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve kısa bir süre açılışı gerçekleştirilecek olan ‘Düzce Belediyesi Şehirlerarası Terminali’nde son eksiklikler tamamlanıyor. Bunun için terminal giriş bölümünde düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapılıyor.
İnşaatı tamamlanan alanda hizmet verecek seyahat acenteleri için oluşturulan yazıhanelerin ve terminalde hizmet verecek taksilerin de ihale sürecinin tamamlanması ile birlikte Düzce’de şehirlerarası taşımacılığın yeni durağı Şıralık Mahallesindeki “Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminal”i olacak. Düzce’nin şehir içi trafiğinde büyük bir rahatlama sağlayacak terminal, 31 bin 500 metrekarelik alanda inşa edildi. 9 Milyon 350 bin lira maliyetle yapılan Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali 21 araçlık şehirlerarası otobüs peronu ve otobüslere ait 13 adet park alanı, 52 araçlık minibüs peronu ve bu minibüslere ait 33 araçlık park alanı ile ulaşım hizmeti verecek. Yapı içerisinde konumlandırılan 17 adet bilet gişesiyle 17 ayrı firmaya ev sahipliği yapacak.


Vatandaşların kullanımı için tahsis edilecek 69 araçlık otopark, 4 adet büfe, 1 adet kafeterya,3 adet dükkan, Bayan ve Erkek mescitleri ile 700 metrekarelik bekleme salonunu bünyesinde barındıran Düzce Şehirler Arası Otobüs Terminali 4 bin metrekare yeşil alan, 17 bin 665 metrekare asfaltlanmış alan ile Düzce’nin tamamlanan önemli projeleri arasındaki yerini aldı.


 Düzce Belediyesi

Geri Dön