Edremit Devlet Hastanesi inşaatı başlıyor!

Edremit Devlet Hastanesi inşaatı başlıyor! Edremit Devlet Hastanesi inşaatı başlıyor!

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey Edremit Devlet Hastanesi inşaat alanı ziyaret etti. Canbey, Balıkesir Edremit'te yapılacak olan devlet hastanesinin inşaatına zemin etüdü tamamlandığında başlanılacağını açıkladı.AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit ilçesinde yaptırılacak 340 yataklı devlet hastanesi inşaat alanında incelemeler yaptı. Zeytinli Mahallesi'nde hastanenin yapılacağı alanda yetkililerden bilgi alan Canbey, projenin hazır olduğunu söyleyerek, zemin etüdünün tamamlanmasının ardından zaman kaybedilmeden inşaata başlanacağını söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Edremit Devlet Hastanesinin yapılacağı alanla ilgili bilgilendiren Canbey,Şu anda bulunduğumuz alan 48 dönüm ve büyük ihtimalle bina buraya yapılacak. Avan projede de öyle görünüyor. Bizim yapacağımız çalışmada önümüzdeki dönemde 350 yatağa yakın bir hastanenin buraya yapılmasıyla ilgili bir gayretimiz var. İnşallah Edremit ve körfez bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir donanıma sahip. Hem insan sayısı açısından hem yatak sayısı açısından ve donanım açısından güçlü bir hastanenin buraya yapılmasıyla ilgili görüşmelerimize devam ediyoruz' dedi.

Yatak kapasitesi 200'den 340'a çıkarıldı

Bu bölgenin uzun zamandır hastane için planlanan bir yer olduğunu ifade eden Canbey, 'Burasının zemin etüdünün nasıl çıkacağı çok önemli. Önümüzdeki dönemde zemin etüdü yapılacak. Arkasından da uygulamalı projesi yapılacak ve inşallah hastanemizin çalışmaları başlamış olacak. Aslında çalışmalar başladı ama zemin etüdünün yapılmasıyla buranın hastane yapımına, bina yapımına uygunluğu noktasında da çok önemli bir bilgiyi elde etmiş olacağız' şeklinde konuştu.

Canbey sözlerine, 'Şunu hiç kimse merak etmesin; inşallah önümüzdeki dönemde hem bölgemize hem Edremit'e yakışır bir şekilde hastanenin yapılmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah yerine göre Çanakkale'ye bile hizmet verebilecek bir hastane bu bölgede yapılacak. Burası 200 yataklı hastane olarak görünüyordu. Bakan Bey ile yaptığımız görüşme neticesinde şu anda buranın yatak sayısını 340'a kadar çıkarmış durumdayız' ifadelerini ekledi.