20 / 08 / 2022

Ekonomide Gözler Kritik Açıklamada

Ekonomide Gözler Kritik Açıklamada

Türkiye İstatistik Kurumu, 3 Haziran tarihinde mayıs ayına ilişkin TÜFE ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi verilerini açıklayacak.TÜİK, yarın bu senenin ilk çeyreğine dair büyüme rakamlarını kamuoyu ile paylaşacak. Ocak-mart aylarına ait gayrisafi yurt içi hasıla verileri saat 10.00'da açıklanacak.

Ekonomide Gözler Kritik Açıklamada

Uzmanlar, gayrisafi yurt içi hasılanın ilk çeyrekte yüze  7,2 büyümesini beklediklerini ifade etti. Türkiye ekonomisi, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yüzde 9,1, 2021 yılının tamamında ise yüzde 11 büyüme katmetmişti.

Enflasyon ve İhracat Rakamları Bekleniyor

Büyüme oranları açıklamasından sonra gözler ihracat ve enflasyon rakamlarına çevrilecek. Ticaret Bakanlığı mayıs ayına dair geçici dış ticaret verilerini kamu oyuna açıklayacak. Nisa ayında ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24,6 artış göstermişti.

Ekonomide Gözler Kritik Açıklamada

Türkiye İstatistik Kurumu, 3 Haziran tarihinde mayıs ayına ilişkin TÜFE ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi verilerini açıklayacak.

Editörün Notu: Bu haber 30 Mayıs 2022, saat 22.06'da yazıldı. An itibariyle dolar kuru 16 lira 39 kuruş, euro 17 lira 67 kuruş, altının gramı ise 978 lira 27 kuruş değerindedir. 

3600 Ek Göstergede Son Durum!

Benzin ve motorin fiyatını 6 TL düşürecek öneri!

Bakanlık, haksız zamların ihbarı için numara paylaştı!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.