26 / 09 / 2022

Ekonomist Alaattin Aktaş, doların kaç TL olacağını yazdı: 'Bundan kaçış yok'

Ekonomist Alaattin Aktaş, doların kaç TL olacağını yazdı: 'Bundan kaçış yok'

Dünya gazetesi ekonomi yazarı Alaattin Aktaş, kaleme aldığı "Enflasyonu dolar mı tetikliyor yoksa dolar mı enflasyonu?" başlıklı yazısında dolar kuruna ilişkin dikkat çeken tahminlerini okuyucuları için yazdı.Dünya gazetesi ekonomi yazarı Alaattin Aktaş, kaleme aldığı "Enflasyonu dolar mı tetikliyor yoksa dolar mı enflasyonu?" başlıklı yazısında dolar kuruna ilişkin dikkat çeken tahminlerini okuyucuları için yazdı.

Alaattin Aktaş, "Bir kere ortada böyle bir gerçek bulunuyor. Dolayısıyla 'Enflasyon düştü' dedikleri koşullarda bile fiyatlar artmayı da sürdürecek, bu artışın etkisiyle birlikte de döviz 'yalnızca enflasyona bağlı olsa bile' yükselmesini devam ettirecektir. Bundan kaçış yok" ifadelerini kullandı.

"O KADAR ZOR Kİ..."

Ekonomist Alaattin Aktaş, doların kaç TL olacağını yazdı: Bundan kaçış yok

Alaattin Aktaş, "Geçtik diğer bütün etkenleri; cari açık veriyor oluşumuzu, döviz ihtiyacımızın devam edecek olmasını, rezervimizin bulunmuyor olmasını ve bu güvensizlik ortamını, bu güvensizlikten dolayı yabancının Türkiye’yi tercih etmemesini vs... Bunları aşsak dahi Türkiye’de dövizi aşağı indirecek şekilde bir fiyat belirlenmesi o kadar zor ki" diye ifade etti.

"DOLAR KAÇ LİRA OLACAK?"
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön