Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul uyarısı!

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul uyarısı!Kanal İstanbul projesinde ilk kazmanın vurulacağı tarihin belli olmasıyla çılgın proje yeniden en çok konuşulan konulardan oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 26 Haziran tarihinde ilk kazmanın vurulacağı belirtilen projeye ilişkin uyarılarda bulundu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sürecinde talip olduğu, fakat merkezi idare tarafından İBB'ye verilen Yakuplu'daki meşelik alanın açılışını gerçekleştirdi. 

Sözcü Gazetesi'nden Özlem Güvemli'nin haberine göre; Yakuplu'daki meşelik alanın açılışında Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da yer aldı. 

Ekrem İmamoğlu

KANAL İSTANBUL UYARISI: HATADAN DÖNÜN

Ekrem İmamoğlu, konuşmasında ilk kazmanın vurulacağı tarihin belli olduğu Kanal İsranbul projesine ilişkin de açıklamalarda bulundu. 26 Haziran'da ilk kazmanın vurulacağı belirtilen Kanal İstanbul projesiyle ilgili Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:

“Efendim, ‘Kanal yapacağız, İstanbul kurtulacak. Milli bir proje.' Ya Allah’ın aşkına; şundan daha milli bir proje var mı? Doğayı korumak yaşamı korumaktır. Doğayı korumak ve geliştirmek, yeşil alanları büyütmek, geleceği kurtarmaktır.

O ‘Kanal' denilen meselenin içindeki, kanal değil; sağına soluna dikilecek şu binalar… Mesele o. Mesele yine duygusal. Bizim o işe tahammülümüz yok. İstanbul buraya kadar geldi. Buraya tahammülümüz yok. Bunun şovu da olmaz. Allah aşkına yapmayın. Ama bak bunun olur. ‘Efendim, millet bahçeleri yapıyoruz,' Allah razı olsun. Daha fazlasını yapın. Daha fazla yeşil alanlar yapın; ama bunu yapmayın. Bu yanlıştan dönün. Israr ediyoruz, yalvarıyoruz hatanızdan dönün. Yanlış yapıyorsunuz. Elinizdeki yetkiyle, İstanbul kentinin geleceğini sıkıntıya sokamazsınız. Türkiye’nin geleceğini, tehdit altında bulunduramazsınız. Marmara Denizi’ni yok edemezsiniz. Birçok gerekçesi var. O bakımdan buradan ben, bu derin mesajı vermek zorundayım.”

Kanal İstanbul'un temeli 26 Haziran'da atılıyor!

Temel Karamollaoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması!