Elazığ deprem konutlarının inşaatı tam gaz!

Elazığ deprem konutlarının inşaatı tam gaz!Elazığ Valisi Erkaya Yırık, depremden sonra hayata geçirilen yeni konutlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Kuşbayırı, Çelebi, Yeşilbelen, Sarıhan ve Çan köylerinde bazı incelemeler gerçekleştirdi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, yetkililerden önemli bilgiler alan Yırık şunları söyledi: "Depremin etkisiyle yıkılan ev olup olmadığıyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelimiz sabahtan itibaren 10 kişiden oluşan 5 ekiple ön hasar tespit çalışmalarına başladılar. Bugün geldiğimiz noktada hamdolsun ciddi bir şekilde hasarın olmadığını buradan ifade edebiliriz. Ağır hasarlı olan ve hak sahibi vatandaşlarımıza da inşallah bundan sonraki süreçte devletimiz tarafından her türlü yardım yapılacaktır." 

Elazığ deprem konutlarının inşaatı tam gaz!


Elazığ'da hayata geçirilen deprem konutlarının inşaatının hız kesmeden sürdüğünü belirten Yırık, şöyle konuştu:
"Milletvekillerimizle, belediye başkanımızla ve kamu kurum müdürleriyle Kuşbayır köyündeyiz. Muhtarım da burada, vatandaşlarımız da yine bizimle birlikte. Hallerini, durumlarını sormak ve geçmiş olsun demek için buraya geldik. Devletimiz çok güçlü bir devlettir. Vatandaşlarımıza yine muhtarımızın vasıtasıyla Sayın Cumhurbaşkanı'mızın selamı getirdim. Sayın bakanımızın geçmiş olsun dileklerini getirdim. Tekrar geçmiş olsun dileğimi iletiyorum. Allah bir daha böyle bir afeti vermesin."
 

Elazığ'da rezerv yapı alanı tepkisi!