Elazığ Kömürhan Köprüsü Aralık ayında açılacak!

Elazığ Kömürhan Köprüsü Aralık ayında açılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Kömürhan Köprüsü hem Elazığ hem bölge hem Türkiye hem de dünya için örnek projelerden biri. Bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Aralık ayının içerisinde inşallah burayı tamamlayıp vatandaşımızın, bölgenin hizmetine sunacağız" şeklinde konuştu.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kömürhan Köprüsü hem Elazığ hem bölge hem Türkiye hem de dünya için örnek projelerden biri. Adeta dünyada üniversitelerde ders olarak okutulabilecek bir Kömürhan Köprüsü'nü bu bölgeye, Elazığ'a kazandırmış olacağız. Bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Aralık ayının içerisinde inşallah burayı tamamlayıp vatandaşımızın, bölgenin hizmetine sunacağız." diye konuştu. 

Hürriyet'te yer alan habere göre; Bakan Karaismailoğlu, Elazığ'da yaptığı temasları kapsamında beraberinde Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ardından yapımına devam edilen Harput yolunda incelemeler gerçekleştiren Karaismailoğlu, burada yaptığı açıklamada, Elazığ'da devam eden 11 kara yolu projesi bulunduğunu belirtti. Karaismailoğlu bunlarla ilgili istişarelerde bulunduklarını, bu projeleri en kısa sürede tamamlayarak Elazığlıların yaşamına hayatına değer katması için hizmete açacaklarını söyledi.

Bunun yanı sıra yine Elazığlıların ihtiyaçlarıyla ilgili hayata geçirilmesi planlanan çalışmalarla ilgili de planlamaları yapıp vatandaşın hizmetine açacaklarını açıklayan Karaismailoğlu, "Bölgede gerek kara yolu geçişleri gerek demir yolu geçişleri gerekse de şehir merkezinde yaşam kalitesini artıracak projelerle ilgili istişarelerde bulunduk. İnşallah bunlar projelendiği, kararlar kesinleştiği zaman sizlerle paylaşacağız. Herkes şundan emin olsun ki; Elazığlıları çok daha güzel günler bekliyor. Bunların çabası içerisindeyiz." dedi.

"DÜNYA İÇİN ÖRNEK PROJELERDEN BİRİ"

Çok derin çalışmalar yaptıklarından bahseden Karaismailoğlu, son derece önemli bir proje olarak görülen Kömürhan Köprüsü'nde de çalışmaların çok hızlı bir şekilde sürdüğünü anlattı.

"Kömürhan Köprüsü hem Elazığ hem bölge hem Türkiye hem de dünya için örnek projelerden biri. Mevcut ulaşım akslarının, ticaret hacimlerinin artması, lojistik koridorların genişlemesi dolayısı ile köprülerin belli bir süre sonra hizmet veremeyecek duruma gelmesinden dolayı yüzyıllarca hizmet edecek projeler için çalışıyoruz" diye konuşan Karaismailoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

"Adeta dünyada üniversitelerde ders olarak okutulabilecek bir Kömürhan Köprüsü'nü bu bölgeye, Elazığ'a kazandırmış olacağız. 7 bin ton çelik kullanıldı. Ayrıca 420 kilometrelik kaynak yapıldı. İnşallah bittiğinde bölgeye, Elazığ'a çok büyük değer katacak, yüzyıllarca hizmet edecek çok değerli bir proje. Bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Aralık ayının içerisinde inşallah burayı tamamlayıp vatandaşımızın, bölgenin hizmetine sunacağız."

"HAKKARİ'DE NE YAPIYORSAK İZMİR'DE, İSTANBUL'DA, ELAZIĞ'DA DA ONU YAPIYORUZ"

18 yılda 100 yılda yapılamayacak işleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tamamlayıp vatandaşların, milletin hizmetine açacaklarından bahseden Karaismailoğlu, "Söylediğimiz gibi Hakkari'de ne yapıyorsak İzmir'de, İstanbul'da, Elazığ'da da onu yapıyoruz. Bütün çabamız vatandaşımızın milletimizin duasını almak, onları memnun etmek. Yorgunluğumuzu giderecek tek şey, yaptığımız yatırımları vatandaşımızın kullanması ve mutlu olmasıdır" diye konuştu. 

Karaismailoğlu, bir bir tamamlandığında bu projelerin bölgeye çok büyük etkisinin olacağını, ticarette, turizmde, istihdamda, çok büyük artı değerler kazandıracağından bahsetti.

Bu sebeple ulaştırma ve alt yapı projelerinin çok önemli olduğunu, bunun bilincinde olarak ihtiyaçların tespit edilmesi, yerinde tespitlerde bulunması amacıyla istişare halinde olduklarından bahseden Karaismailoğlu, projeler tamamlandığında da burada, Elazığlılarla bir arada olacaklarını söyledi. 

Bakan Karaismailoğlu Harput Mahallesini gezdi, vatandaşlarla görüşmelerde bulundu. 

Bakan Karaismailoğlu'na incelemeleri sırasında Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Zülfü Tolga Ağar ve Sermin Balık'ta katıldı.