31 / 01 / 2023

Elinde 1 eurosu bile olanlar acil bakın! Euro bugün ne kadar oldu? 

Elinde 1 eurosu bile olanlar acil bakın! Euro bugün ne kadar oldu? 

Euro/TL'nin bugün kaç lira olduğu yatırımcılar ve euro almak isteyenler tarafından piyasalarda yakından takip ediliyor. Elinde 1 eurosu bile olanlar hemen bakın, euro bugün ne kadar oldu? Euro/TL kuru haftanın ilk işlem günü olan 3 Ekim 2022 gününe artışla başladı. Euro dolar partiesi bugün 0,98 seviyesinde işlem görüyor. Euro kuru ise güne yükselerek başladı. Euro/TL, alış fiyatı 18,13 TL, satış fiyatı 18,22 TL seviyesinde işlem görüyor.

ELİNDE 1 EUROSU BİLE OLANLAR ACİL BAKIN

Euro/TL yatırımı yapanlar veya euro almak isteyen vatandaşlar euro kurunu yakından takip ediyor. 

Euro kuru bugün fgüne yukarı yönlü başladı. Euro dolar paritesi bugün 0,98 seviyesini test etti. 

FED ve Avrupa Merkez Bankası'nın enflasyonu önlemek için faiz artırımlarına gideceklerine yönelik gelen şahin tonda mesajlar dolar ve euronun yükselmesini sağlıyor.

Avrupa Merkez Bankası bir sonraki faiz kararında da faizleri yükselteceğinin mesajını verdi. Bu durum euro kurunun bir sonraki faiz artırımı kararından sorna yükselmesini sağlayacak.

Öte yandan Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyon görünümüne yönelik  risklerin enerji tedarikinde kesintiler olması ihtimali nedeni ile yukarı yönlü olduğunu belirterek, gelecekteki politika kararlarının verilere bağlı olacağını aktardı.
Geri Dön