Elite Concept sosyal donatı ve peyzaj alanlarıyla dikkat çekiyor!

Elite Concept sosyal donatı ve peyzaj alanlarıyla dikkat çekiyor!

İnşaat sektöründe 26 yıldır çevreye ve insana saygılı bir yaklaşımla proje geliştiren Şua İnşaat, Kadıköy Fikirtepe’de yer alan son projesi Elite Concept’te enerji ve su tasarrufu sağlayan doğaya dost akıllı ev sistemi kullanıyor. 
Küresel ısınmayla mücadeleye katkıda bulunmak için inşaat sektörüne önemli bir rol düştüğü bilinciyle hareket eden Şua İnşaat, 26 yıldır çevre hassasiyeti yüksek ve insana saygılı yapılara imza atmaya devam ediyor. Kadıköy Fikirtepe’nin en merkezi lokasyonunda yer alan son projesi Elite Concept’te de aynı misyonla yol alan Şua İnşaat, 24 katlı 3 blokta 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşan projesinin yüzde 75’ini sosyal donatılar ve peyzaja ayırdı. Örnek daireleri görülmeye hazır olan ve Temmuz ayında teslim edilecek olan doğa dostu proje Elite Concept; kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alıyor.


Çevreci ve akıllı ev konsepti ile yüksek enerji ve su tasarrufu

 

Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştıran Elite Concept projesi doğaya dost sürdürülebilir bir yaklaşımla planlandı. Projedeki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden yararlanılıyor. Bu uygulamalarla elde edilecek tasarruf, işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesini ve aidatların azalmasını da sağlayacak.

Daire içinde ısı artışını önleyen özel camlar

Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla göz dolduruyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan Elite Concept projesinde, modern zamanların Babil Kulesi olarak adlandırılan Dubai’deki Burj Al Khalifa ve dünyanın en yüksek kulesi olmaya hazırlanan Cidde’deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları tercih edildi. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma ve ısı tasarrufu sağlayan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirerek sıcak havalarda klima kullanımını da minimize ediyor. Her türlü uygulama için görünür ışık iletimini ise maksimum noktaya çıkararak aydınlatma ihtiyacını da azaltıyor.

Bölgenin kendi içinde açık teras bahçeleri olan ilk projesi

Fikirtepe bölgesinin kendi içerisinde açık teras bahçeleri yer alan ilk projesi olma özelliğini taşıyan Elite Concept’in yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılıyor. Projenin sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark bulunuyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazalar ise giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM’lere kadar tüm önemli ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanıyor.

Web: http://eliteconcept.com.tr/tr/frontpage