05 / 07 / 2022

Emeklilerin iktidardan istediği net rakam ortaya çıktı! Bunun altında geçinemeyiz

Emeklilerin iktidardan istediği net rakam ortaya çıktı! Bunun altında geçinemeyiz

Emeklilerin sözcüsü Kazım Ergün, emekli maaşlarına yapılması gereken zam oranını açıkladı. Emekli maaşlarına zam gelecek mi? Emekliler, yüzde kaç oranında zam bekliyor. İşte detaylar…“Temmuz ayında asgari ücrete ikinci zam gelecek mi?” tartışmaları gündemdeyken, bir diğer bekleyiş ise emekli maaşlarına yapılabilecek olan zamda.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ise emeklilerin sesi olmaya devam ediyor. Önceki gün, en az emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini vurgulayan Ergün, TÜFE’ye dikkate çekti.

Yaşanan en büyük enflasyon dönemlerinde olduğumuzu söyleyen Ergün, bu süreçte emeklilerin yavaş yavaş eridiğini açıkladı.

Ergün emekli maaşlarına zam talep ederken, 2500 TL ile geçinmenin imkansız olduğunu söyledi.

Emeklilerin iktidardan istediği net rakam ortaya çıktı! Bunun altında geçinemeyizSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.