18 / 08 / 2022

Emeklilerin iktidardan istediği net rakam ortaya çıktı! Bunun altında geçinemeyiz

Emeklilerin iktidardan istediği net rakam ortaya çıktı! Bunun altında geçinemeyiz

Emeklilerin sözcüsü Kazım Ergün, emekli maaşlarına yapılması gereken zam oranını açıkladı. Emekli maaşlarına zam gelecek mi? Emekliler, yüzde kaç oranında zam bekliyor. İşte detaylar…İşte Ergün’ün konuşması:

"Temmuz ayındaki altı aylık enflasyon zammı beklenmeden emeklilere ek zam yapılmalı. Milyonlarca emeklimiz bayram ikramiyesinin artırılmasına kendilerine rahat nefes aldıracak bir fırsat gözüyle bakıyordu ama bu olmadı. Bayramı buruk geçiren emeklilerimiz, hem aylıklara ek zam hem de ikramiyenin artırılması konusunda Sayın Cumhurbaşkanı'mızdan müjde beklemeye devam ediyor."

"Aralık 2002'de 184,25 lira olan asgari ücret, Ocak 2022'ye kadar 23 kat artarak 4 bin 253 liraya yükseldi. Buna karşın en düşük emekli aylığında aynı dönemde 10 kat artış oldu. Bugün 13 milyon emeklinin yüzde 10'u 2 bin 500 lira emekli aylığı alıyor. Yani 1,3 milyon emeklinin geliri, asgari ücretin 1753 lira altında. Böyle bir tablo ortadayken, bu dönemde yapılacak bir ek zam, emeklilerimizi az da olsa rahatlatacaktır."

Emeklilerin iktidardan istediği net rakam ortaya çıktı! Bunun altında geçinemeyiz

EDİTÖR NOTU: Bu haber 16 Mayıs 2022 tarihinde saat 00.12'de yazılmıştır. An itibarıyla dolar kuru 15,47 euro 16,11 altının gramı ise 901 TL değerinde. 

Gözünüz aydın Emeklilikte Yaşa Takılanlar! Yıllarca beklediniz ama EYT için net tarih belli oldu

Ucuzlayacak diye daha çok beklersiniz! Ziraat Bankası'nın üst düzey yetkili ismi domatesin fiyatını açıkladı

Acil nakit lazım diyenlere müjde! Başvuran herkese anında 7500 lira veriliyorSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.