Emin Otomotiv dar gelirliler için konut üretecek

Emin Otomotiv dar gelirliler için konut üretecek

Elbirliği sistemi ile otomobil ve ev almak isteyenleri biraraya getirerek faiz ve vade yükünden kurtaran Emin Otomotiv, organizasyon katılımcılarına daha uygun fiyatlarda konut imkanı sunabilmek amacıyla ucuz konut üretimine soyundu

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Ekonominin lokomotifi konut sektörünün teklediği, müteahhit firmaların kâr marjlarından fedakarlık ederek kampanyalarla durgunluğu aşmaya çalıştığı bir dönemde, Eminevim'in 'Elbirliği Sistemi' ev sahibi olmak isteyenlerin umudu oldu. 10 yılı aşkın bir süredir binlerce insanı otomobil sahibi yapan, iki yıldır da konut alımında kullanılan 'Elbirliği Sistemi' sayesinde faiz ve vade farkı gibi fiyatı artırıcı unsurları ortadan kaldıran Emin Otomotiv, 2006 yılından bu yana 1374 adet konut satış gerçekleştirdi.

Emin Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, ellerinde hazır talep ve birikmiş para olduğu için müteahhitlerden peşin fiyatına ve piyasadaki fiyatlardan daha ucuz konut talep ettiklerini bildirdi.

UCUZ KONUT YAPTIRACAK

Bu şekilde, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde inşaat yapmaya başlayacaklarını anlatan Üstün, organizasyona katılanlara da konut seçimi için alternatif sunacaklarını söyledi. Üstün, 'Zaten bizim tarafımızda hazır talep var. Sağda solda gidip konut arayacağımıza, katılımcıya hazır yer de su-nabileceğiz. Üstelik daha uygun fiyatlara' dedi.

Konut üretimi için çeşitli bölgelerde yer baktıklarını anlatan Üstün, arsa maliyetlerinin yüksekliğinden şikayet etti.

Taksit kadar katılımcı

Eminevim sisteminde katılımcı, Türkiye'nin herhangi bir yerinden bir ev alabiliyor. Organizasyona girmek için yüzde 10 peşinat vermek yeterli. Almak istenen evin değerine ve kaç ayda ödeyeceğine katılımcı karar veriyor. Seçilen taksit sayısı, aynı zamanda gireceği gruptaki kişi sayısı oluyor. 100 bin YTL'yi 120 ayda ödemeyi isteyen, 120 kişilik bir gruba dâhil oluyor. 120 kişiden her ay toplanan parayla bir kişi ev hayaline kavuşuyor. Sistemin güvencesi olarak, kampanyaya katılımda sözleşme yapılıyor. İsteyen müşteriye banka mektubu da veriliyor. Organizasyon için Eminevim yüzde 3.5 komisyon, teminat için banka yüzde 1 komisyon alıyor.

YILMAZ YILDIZ / YENİŞAFAK

pus