20 / 08 / 2022

Eminevim'in Kurtköy 5YÜZ60 projesinde tapu tartışması!

Eminevim'in Kurtköy 5YÜZ60 projesinde tapu tartışması!

Eminevim isimli firmanın ‘Kurtköy 5YÜZ60’ isimli projesinden konut ya da arsa alan vatandaşlar, mağdur olduklarını ileri sürerek, Ümraniye şubesi önünde tepkilerini gösterdi. Emin Grup A.Ş.'den (Eminevim) konut ya da arsa alarak mağdur olduklarını ileri süren vatandaşlar, Ümraniye şubesi önünde bir araya geldi. Sözcü'de yer alan habere göre; Emin Grup en son Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Eminevim hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklamasıyla gündeme gelmişti. Daha sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da “Bunlar, Çiftlik Bank işine dönmesin” diyerek, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a çağrı yapmıştı. 

Dünde mağdur vatandaşlar Eminevim'e olan tepkilerini dile getirdi. Eminevim'in geliştirdiği Kurtköy 5YÜZ60 isimli proje ile yıllardır konut sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, tapularını istediklerini söyledi.

Eminevim in Kurtköy 5YÜZ60 projesinde tapu tartışması!

Konu ile ilgili bir kişi şikayet sitesinde eminevim hakkında şu yorumu yaptı: 

"2014 yılında Eminevim’in Kurtköy 560 projesinden 4 adet otel hissesi aldım 2016 yılında tapuyu vereceklerini beyan ettiler Ancak yıl 2021 oldu. Tapuyu hala vermediler, iletişime geçtiğimizde Tapuyu vermeyeceklerini otel hisselerimi Eminevim’in belirlediği komik bedelle almak istediklerini söylediler."

Eminevim sitesinde yer alan proje tanıtımında “Fethin 560. yılına özel” ifadeleri bulunuyor. Proje tanıtımı şu ifadelerle devam ediyor: 

"Eminevim güvencesi ile sunulan 5YÜZ60 Kurtköy, İstanbul’un hızla gelişen, modern yüzü olmaya aday Kurtköy içinde adeta parlayan bir yıldız olacaktır. Eminevim’den yep yeni bir yaşam alanı 5YÜZ60 Kurtköy… Gelişmiş mimari tekniklerin modern bir tasarımla buluşması, hayatı kolaylaştıran daha yaşanır hale getiren detaylarla donatılmış mükemmel bir proje. Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy, İstanbul Anadolu yakasının parlayan yıldızı konumundaki Kurtköy’de güzel yaşamın kapılarını açıyor. Şehrin tüm imkanlarından yararlanabileceğiniz bir yaşam alanı. Ev, hayattır, ailedir. ailenizle birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşayabileceğiniz mekanlardır. Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy’de aile yaşamını ön planda tuttuk. Huzur ve mutluluğunuz için detayları sizin için yeniden tasarladık. 5YÜZ60 Kurtköy hayatımızın neşesi çocuklara eğlenceli bir dünya sunuyor. Oyun alanları, parklar, doya doya oynayacakları yeşil alanlar onları bekliyor.”

Eminevim 2021'de ev ve araç tesliminde atak yapacak!

TOKİ, Eminevim şirketine dava açıyor!