Emlak Bank için Ümraniye'de yer tutuldu!

Emlak Bank için Ümraniye'de yer tutuldu! Emlak Bank için Ümraniye'de yer tutuldu!

Emlak Bank için Ümraniye'de yer tutuldu. Bölgede Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Avivasa, Türkiye Ekonomi Bankası'nın da genel müdürlük binaları bulunuyor...Para Dergisi'nin bu haftaki sayısında Emlak Bankası'na yer verildi... Tasfiye halindeki Emlak Bankası ile ilgili gelişmeleri birkaç kez bu sayfalarımızda yazdık. Bankanın tekrar faaliyete geçeceğini de ilk bu sayfanın müdavimleri okudu. Yazdıklarımız gerçek oldu ve 31 Mayıs 2017 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile tasfiye sürecindeki Emlak Bankası'nın yeniden faaliyete geçmesinin önü açıldı.

Tasfiye Halinde Emlak Bankası'nın ismi Emlak Bankası A. Ş. olarak değiştirildi, ilk iş olarak istiklal Caddesi'ndeki w merkezindeki tabeladan "Tasfiye Halinde" ismi değiştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk 100 günlük icraat programını açıklarken Emlak Bankası'nın yeniden faaliyete başlayacağını açıklayınca gözler tekrar bankaya çevrildi. Haliyle biz de banka ile ilgili neler yapılıyor, süreç hangi aşamada onun peşine düştük. TBMM'de yasası kabul edildikten sonra Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı duayen bankacı Zeki Sayın, bankanın kurucu genel müdürlüğü görevini de üstlenmişti. 

Geçen hafta (16 Ağustos) Perşembe günü bankanın yeni genel müdürünün ismini de erkenden öğrenmiş haberi de hazırlamıştık.

Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 17 Ağustos Cuma günü öğleden sonra bankanın yeni genel müdürünün ismini açıkladı. Haftalık dergi olduğumuz için günlük ve Online yayınlar haberi bizden önce yayınlamış oldu. Bu nedenle de haberi ilk bizden duyma durumunuz ortadan kalktı. Yeni dönemde bankanın ismi Türkiye Emlak Katılım Bankası Anonim şirketi (Emlak Bank) oldu. Bankanın genel müdürlüğüne de Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Deniz Aksu atandı. Banka ilk genel kurulunu da 3 Eylül 2018 Pazartesi günü yapacak. Emlak Bank için bugün ikinci bir finans merkezi konumuna gelen Ümraniye'de yer tutulmuş. Bölgede Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Avivasa, Türkiye Ekonomi Bankası'nın da genel müdürlük binaları bulunuyor. Biliyorsunuz Emlak Bankası'nın logosu bankanın tasfiye süresince Emlak Konut tarafından kullanıldı. Bankanın logosu ne olacak diye de bir araştırma yaptık. Yine öğrendiğimize göre Emlak Bankası eski logosunu Emlak Konut ile birlikte ortak kullanacakmış.

Deniz Aksu kimdir?