Emlak Konut Kayabaşı 4. Etap ihalesinde devler kıyasıya yarıştı!

Emlak Konut Kayabaşı 4. Etap ihalesinde devler kıyasıya yarıştı!

Emlak Konut GYO' nun satışa çıkardığı Kayabaşı 4. etap arsa ihalesinde ilk oturum tamamlandı. Toplamda 7 teklifin geldiği arsa 143 bin 700 metrekare büyüklüğe sahip...Emlak Konut GYO'nun satışa çıkardığı Kayabaşı 4. etap arsa ihalesinde ilk oturum tamamlandı. Toplamda 7 teklifin geldiği arsa 143 bin 700 metrekare büyüklüğe sahip. Emsale esas inşaat alanı ilave parsel ile birlikte 213 bin 94 metrekare olan taşınmazın ihalesinde ilk süreçte 400 milyon liralık teklif geldi. Tekçelik İnşaat- Tokal İnşaat- Buket İnşaat ortaklığının verdiği 400 milyon liralık rakamın yüzde 25'i olan 100 milyon lira Emlak Konut GYO'ya önerildi. 


İHALE SÜRECİNDE GELEN TEKLİFLER NELER? 


Tekçelik İnşaat- Tokal İnşaat- Buket inşaat: Arsa için 400 milyon lira olan ortaklık Emlak Konut GYO'ya yüzde 25 oranında 100 milyon lira önerdi. 


Ihlas Holding- Hılas Yapı: Arsa için 332 milyon lira öneren ortaklığın Emlak Konut GYO'ya önerdiği rakam yüzde 20 oranında 66 milyon 400 bin lira teklif etti. 


Fuzul Yapı- Zirve İletişim- Seha inşaat: Arsa için 275 milyon lira öneren ortaklık, Emlak Konut GYO'ya ise yüzde 22 oranında 60 milyon 900 bin lira teklif etti. 


Makro İnşaat- Akyapı İnşaat Arsa için 180 milyon lira öneren ortaklığın emlak Konut GYO'ya önerdiği rakam yüzde 20 oranında 36 milyon lira oldu. Erkaner Mühendislik- Eroğlu Yapı: Arsa için Türkiye'nin en büyük uydu kenti Kayabaşı, Çevre ve Şehircilik Bakanlğı,  TOKİ  ve Emlak Konut önderliğinde hızla gelişiyor. 


teklifini 175 milyon lira olarak belirleyen ortaklığın Emlak Konut GYO'ya önerdiği rakam yüzde 20 oranında 35 milyon lira oldu. 


Doğa Şehircilik- Baş Yapı- Akkom Mühendislik: Arsa için 160 milyon lira teklif eden ortaklık Emlak Konut GYO'ya yüzde 20 oranında 32 milyon lira teklif etti. 


Özülke inşaat- Kamtoğlu inşaat Ortaklık Emlak Konut GYO'ya yüzde 20 oranında 28 milyon lira, arsa için ise 140 milyon lira önerdi. 


Arsa üzerinde neler yapılabilir? 

143 dönümlük dev arsanın ticaret alanında iş merkezi, ofis, büro, AVM, çok katiı mağaza, çarşı, konaklama tesisleri, otel, motel, rezidans, sinema, tiyatro, müze, lokanta, banka, finans kurumları, kat otoparkı, özel eğitim ve özel sağlık üniteleri yapılabilir. Ticaret ve konut alanı imarlı Tl bölümlerinin yüzde 50'sine kadar konut ve rezidans yapmak mümkün. Aynı parsel için yükseklik sınırı serbest bırakıldı. Türkiye Gazetesi