06 / 07 / 2022

En düşük memur maaşı 9.032 TL'ye, emekli aylığı 6.027 TL'ye yükselecek! İşte kalem kalem zamlı Temmuz maaşları! 

En düşük memur maaşı 9.032 TL'ye, emekli aylığı 6.027 TL'ye yükselecek! İşte kalem kalem zamlı Temmuz maaşları! 

Milyonlarca memur ve emekli Temmuz ayında alacakları maaşları ve zam tutarını merak ediyor. Peki memur ve emekliler kaç lira zam alacak? Memur ve emeklilerin Temmuz zammı kaç lira olacak? İşte merak edilen o soruların yanıtı...Milyonlarca memur ve emekli Temmuz ayında alacakları maaşları ve zam tutarını merak ediyor. Araştırmalarını hızlandıran emekli ve memurlar, Temmuz zammıyla hesaplanan maaşları da yakından takip ediyor. 

En düşük memur maaşı 9.032 TL ye, emekli aylığı 6.027 TL ye yükselecek! İşte kalem kalem zamlı Temmuz maaşları!  

Emekli maaşlarına, 6 ayda bir kez ve son zam dönemine göre 6 aylık enflayon farkı baz alınarak zam yapılıyor. Memur emeklilerine ise 6 aylık enflasyon rakamına toplu sözleşme oranı da ilave edilerek zam uygulanıyor. Fakat Ocak 2022'de memur emeklileri ve enflasyon oranına göre yapılan zammın ardından maaşı 2.500 liradan düşük olan emeklilere ek zam yapıldı. 

Temmuz 2022'de milyonlarca emekli ve memurun maaşlarına zam yapılacak. Bu zam, ortaya çıkan 6 aylık enflasyon farkına göre belirlenecek. Açıklanan son enflasyon rakamlarının ardından, emekli ve memur Temmuz zammı hesaplamaları da gündeme geldi. 

Peki memur ve emekliler kaç lira zam alacak? Memur ve emeklilerin Temmuz zammı kaç lira olacak? İşte merak edilen o soruların yanıtı...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.