En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

En uygun konut kredisi faizi hangi bankada? En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

'En uygun konut kredisi hangi bankada?' sorusunun yanıtını konut kredisi ile ev almak isteyen herkes merak ediyor. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum....'En uygun konut kredisi hangi bankada?' sorusunun yanıtını konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlar merak ediyor.  2018 Ekim ayında yüzde 2.68’e ulaştıktan sonra yaklaşık beş ay boyunca düşüş trendinde olan konut kredi faiz oranlarında yeni bir hareketlenme yaşandı. Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Mart'ın son günleri itibariyle artmaya başlayan konut kredisi oranları seçimin ardından hızlanarak devam ediyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerin sona ermesiyle beraber binlerce vatandaş gözlerini konut kredi faiz oranlarına çevirdiler. Kamu bankalarının geçtiğimiz ay uygulamaya başladıkları kredi faiz indirim kampanyası da devam ediyor. Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank kampanyalı kredilerinde yüzde 1.28 faiz oranı kullandırıyor. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR? 


Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank kampanyalı konut kredilerinde yüzde 1.28 faiz oranı kullandırıyor. Ayrıca İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası firma katkı paylı konut kredisi kampanyasına da devam ediyor. Bankalar anlaşmalı konut projelerinde ise yüzde 0.98 konut kredisi faiz oranı üzerinde kredi kullandırıyor. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?


Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi kullanımı için yüzde 1.28 faiz uygulayarak en avantajlı konut kredisi veren bankaların başında yer alıyor.  120 aya varan vade fırsatıyla 100 bin lira tutarında kredi çekildiğinde bankaya vade süresi boyunca ödemeniz gereken toplam maliyet tutarı 197 bin 535 TL'ye tekabül ediyor. 120 ay vadeli konut kredisinde aylık taksit tutarı ise bin 635 TL'ye denk geliyor.

KONUT KREDİSİ HESAPLAMA


Konut kredisi hesaplama araçlarına göre yüzde 0.98 faiz oranı ile 10 yıl vadeli 200 bin TL konut kredisinin aylık taksitleri 2 bin 850 lira olarak belirtiliyor. Vade sonunda gerçekleşen geri ödeme miktarı ise 341 bin TL oluyor. 

Kamu bankalarının ortak kampanyalı konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.28 üzerinden 200 bin TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında ise aylık ödemeler 3 bin 270 TL, geri ödemesi de 392 bin 500 TL olarak hesaplanıyor. 

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum 2019!