28 / 09 / 2022

En uygun konut kredisi faizini hangi banka veriyor?

En uygun konut kredisi faizini hangi banka veriyor?

Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi kullanacaklar en uygun kredi veren bankaları merak ediyor. Peki en uygun konut kredisi faizini hangi banka veriyor?Yatırım veya oturum amaçlı konut almayı planlayanlar, taşıt kredisi kullanarak otomobilini yenilemek isteyenler ile çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler en uygun kredi veren bankaları merak ediyor ve kredi faiz oranları konusunda bazı incelemeler yapıyor.

Konut kredisi faiz oranları

Dünya'da yer alan habere göre, kredi faiz oranlarına bakıldığında kamu bankaları kredi faiz oranlarının özel bankalara göre daha düşük seviyelerde olduğu belirtiliyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve VakıfBank sıfır konut alımlarında yüzde 0,99 kredi faiz oranı uygularken, ikinci el konut alımlarında ise yüzde 1,29, faiz oranı veriyor.

Katılım bankaları olan Vakıf Katılım, Kuveyt Türk yüzde 1,19, alBaraka ise yüzde 1,20 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Özel bankaların kredi faiz oranları incelendiğinde ING Bank ve Akbank yüzde 1,19 kredi faiz oranına sahipken, Anadolu Bank 1,20, Alternatif Bank ve Türkiye İş Bankası 1,25, ICBC 1,28, TEB ve Odeabank ise 1,29 faiz oranlarına sahip.

Evin değerinin tamamı için konut kredisi verilir mi?
Geri Dön