10 / 12 / 2022

Enflasyonda yeni rekor! Hizmet sektörünü neler bekliyor?

Enflasyonda yeni rekor! Hizmet sektörünü neler bekliyor?

Türkiye İstatistik Kurumu Ağustos ayı için Hizmet Üretici Fiyat Endeksini açıkladı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre, H-ÜFE bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 97,20 oranında ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 72,01 oranında yükseliş gösterdi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2022 Ağustos ayına ilişkin Hizmet Üretici Fiyat Endeksini (H-ÜFE) verilerini açıkladı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre, H-ÜFE ağustos ayında bir önceki Temmuz ayına göre yüzde 4,89 oranında, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 67,98 oranında arttı. Arıca bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 97,20 oranında ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 72,01 oranında yükseliş gösterdi.

EN YÜKSEK ARTIŞ ULAŞTIRMA VE DEPO HİZMETLERİNDE YAŞANDI

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre, ulaştırma ve depolama hizmetlerinde yüzde 130,22 oranında artış gösterdi. Öte yandan konaklama ve yiyecek hizmetlerinde yüzde 88,05 oranında, bilgi ve iletişim hizmetlerinde yüzde 60,54 oranında artı.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön