Erciş Belediyesi'nin yeni binası Haziran'da teslim dilecek!

Erciş Belediyesi'nin yeni binası Haziran'da teslim dilecek! Erciş Belediyesi'nin yeni binası Haziran'da teslim dilecek!

Van'ın Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü görevlileri ile birlikte inşaat devam eden yeni belediye binasında incelemelerde bulundu.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Erciş-Ağrı karayolu üzerinde bulunan yeni belediye binasını gezerek inşaat çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan eş başkanlar, yapım aşamasında bütün yetkilerin TOKİ'de olması nedeniyle binanın yapımına herhangi bir müdahalede bulunamadıklarını belirterek, böylesi lüks bir binanın ise Erciş için çok da gerekli olmadığını ifade ettiler. 


2012 yılında inşaatına başlanan yeni belediye binasının Haziran 2015'te Erciş Belediyesi'ne teslim edileceğini de belirten Eş Başkan Keskin, "Geçmiş dönem belediye yönetiminin kuruma ait farklı yerlerdeki 55 dönüm gayrimenkulü karşılığında TOKİ'ye yaptırdığı işlerden biri olan yeni belediye hizmet binasının son eksikleri gideriliyor. Erciş, içinde bulunduğu kentsel dönüşüm çıkmazında. Erciş ekonomik ve psikolojik olarak kan ağlıyorken, belediye arazilerine karşılık yapılan bu binanın lüks olmasının bizce bir anlamı da yok. Bir taraftan dönüştürülmesi gereken bina yığınlan ve enkazlar duruyorken, diğer taraftan içinde balo salonlarının olduğu binaların yapılmasını bir çelişki olarak değerlendiriyorum. Binanın teslimi için de sözleşmede bitiş tarihi olarak belirtilen haziran ayını bekliyoruz. Taahhüt edilen maddelerin karşılık bulmaması durumunda binayı asla teslim almayacağız. Alsak bile böylesi bir binada gönül rahatlığıyla oturabileceğimizi düşünmüyorum" dedi.


Erzurum Pusula Gazetesi

pus