Erden Timur: Sit alanlarına ev yapmıyoruz!

Erden Timur: Sit alanlarına ev yapmıyoruz! Erden Timur: Sit alanlarına ev yapmıyoruz!

Bodrum Ekonomi Zirvesi'nde konuşma yapan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, "Bizler doğal alanlara sit alanlarına ev yapmıyoruz. Biz sadece ön yargısız olunsun istiyoruz" dedi.Bodrum Ekonomi Zirvesi, Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Panelde Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur söz aldı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Erden Timur, yatırım için Bodrum'a gitmelerinin bir çok nedeni olduğunu belirtti. Timur sözlerine şu şekilde devam etti; "Bodrum çok duygusal kimliği olan bir şehir. Fark yaratacak kentler arasında. Çünkü şehrin bir felsefisi var. Romantik olarak da öne çıkıyor. Asıl bulunduğunuz şehrin ruhsal iklimi çok önemli. Kaçış değil, varış şehri olmalı gerçekten de. Bu içsel özünü arayış da olabilir. Bugün lüks konuşulan konular arasında ilk sırada. Ama bu lüks kent ile kırsalı etkileştirmeli. Doğaya bir verirseniz 10 geri alırsınız. Ben bunu birebir yaşadım. Yapılan işlerde farklılaşmak çok ama çok önemli. Yeni bir dünya var ve bu dünya samimiyet dünyası. Pazarlamadaki birçok kavram eskide kalıyor. Hitap ettiğiniz kitleler çok önemli. Bodrum’un ekolojik değerlerinin çıkarılması çok önemli. Kentsel tasarım rehberine ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz. Bodrum hem insanı, hem turisti hem de sahip olduğu değerleriyle gerçekten bir bütün konumunda."

Doğal alanlara sit alanlarına ev yapmadıklarını belirten Timur, "Biz sadece ön yargısız olunsun istiyoruz. İmar değişikliğine en çok karşı çıkanlardan biri benim. Kentsel Vizyon Atölyesi’ni kurarken de buna inandım. İmar değişikliği, mevcut ekolojik durumu korumaktan ranta uzar. Bugün yapımını tamamladığımız tüm projelerde yeşile saygılı olduk. Ayrıca yapılan projelerdeki topoğrafyaya uyum konusu imar durumlarında ve yapılan imar planlarıyla düzenlenmelidir." ifadelerini kullandı.