Erkanlı Holding’den Avrupalı Türklere 16 milyon TL’lik satış!

Erkanlı Holding’den Avrupalı Türklere 16 milyon TL’lik satış! Erkanlı Holding’den Avrupalı Türklere 16 milyon TL’lik satış!

Erkanlı Holding tarafından hayata geçirilen alternatif gayrimenkul yatırım projesi Univa Öğrenci Evleri, Avrupa’daki Türklerden de yoğun ilgi gördü. Erkanlı Holding gerçekleştirdiği satıştan 16 milyon TL’lik gelir elde etti.

Almanya’nın Düsseldorf kendinde gerçekleştirilen Evim Türkiye Fuarı’na katılan Erkanlı Holding, 3 günlük fuarda Kocaeli ve Düzce projelerinden 220 adet ön talep alırken 24 adetlik öğrenci evi ve iki ticari alan satışı gerçekleştirerek 16 milyon TL’lik gelir elde etti. 

Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, Univa Öğrenci Evleri’nin ilki olan Sakarya Projesi’nde Türk müşterilerinin yüzde 40’ı Avrupalı Türklerin olduğunu ifade ederek, “Evim Türkiye Fuarı’nda da aynı ilginin sürmesi bizi çok memnun etti. 220 adet ön talebin yarısına yakının Sakarya Projemize yatırım yapan gurbetçilerden oluşması ise bize ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi” diye açıklama yaptı. 

Fuarda Kocaeli ve Düzce projelerinden 220 adet ön talep alan Erkanlı Holding, 3 günde 24 adetlik öğrenci evi ve iki ticari alan satışı yaparak 16 milyon TL’lik gelir elde etti. 

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, Univa Öğenci Evleri’ni hayata geçirdikleri ilk projeden bu yana Avrupalı Türklerin büyük ilgisi ile karşılaştıklarını hatırlatarak, söz konusu fuarda da aynı ilginin devam etmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini vurguladı. Bu ilginin en önemli sebeplerinden birinin Avrupa’da yaşamaya devam eden vatandaşların birikimlerini Türkiye’ye yatırırken yaşadığı zorluklar olduğunu belirten Erkanlı, “Univa Öğrenci Evleri, kiracı bulma, kira tahsilatı, abonmanlık, konutların bakım ve onarımı gibi işlerin çözümünü yatırımcı adına gerçekleştiriyor. Avrupalı Türklerin aklı yatırımında kalmadığı gibi, yüksek kira geliriyle 8 yıl gibi kısa sürede de yatırım kendini amorti ediyor” dedi.

220 adet ön talep, 24 adetlik öğrenci evi ve iki ticari ünite

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının özellikle düzenli kira geliri elde etmek ve geleceklerini, emekliliklerini garanti altına almak için Türkiye’ye yatırım yapmak istediklerini belirten Rıza Erkanlı, Sakarya Projesi’nde Türk müşterilerinin yüzde 40’ı Avrupalı Türklerden oluşması nedeni ile Evim Türkiye Fuarı’na katıldık. Fuarda Kocaeli ve Düzce projelerimiz için 220 adet ön talep alırken, 24 adetlik öğrenci evi ve iki ticari alan satışı gerçekleştirdik. Bu kapsamda şimdiden 16 milyon TL’lik gelir elde ettik. Ön taleplerin yarısına yakını ise yine daha önceki projemize yatırım yapan Türklerden oluştu. Bu da bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi” diye açıklama yaptı.