Esas Gayrimenkul proje yatırımlarında hız kesmiyor!

Esas Gayrimenkul proje yatırımlarında hız kesmiyor! Esas Gayrimenkul proje yatırımlarında hız kesmiyor!

Türkiye'de ve yurt dışındaki faaliyetleriyle sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan Esas Gayrimenkul; projeleri ve uyguladığı yatırım stratejileri ile ticari gayrimenkul alanının dinamiklerine yön veriyor.


Yurt içindeki odak noktaları hakkında bilgi veren Esas Gayrimenkul Yönetici Ortağı Kazım Köseoğlu, "Sıfırdan yapma stratejisi ile belirlenen şehirlerde alışveriş merkezi yatırımları gerçekleştiriyoruz" dedi. 

Türkiye'de toplamda 300 milyon dolarlık bir yatırım yönettiklerini vurgulayan Köseoğlu, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: "Yurt içinde Kurtköy Aeropark, Maltepe Ofispark, Kavacık Esas Plaza, Bolu 14 Burda AVM, Kocaeli i 41 Burda AVM ve Çanakkale 17 Burda AVM gibi öncü nitelikte çalışmalarımız var. Yurt dışında ise İngiltere'de toplamda 8 alışveriş merkezi ve 11 ofis binası, New York Manhattan'da da bir adet otel ile iki adet ofis binası projemiz mevcut. Verilerden yola çıkarak önümüzdeki V dört yıl içinde yurt içinde ve yurt dışında toplamda 1 buçuk milyar dolarlık bir varlığı yönetme hedefindeyiz. Ayrıca, Türkiye çapında yılda 100 milyon dolarlık kira toplayacağımızı Kazım Köseoğlu öngörüyoruz."


Sabah Ek