Esas Gayrimenkul projeleri MIPIM 2017’de!

Esas Gayrimenkul projeleri MIPIM 2017’de!

Esas Gayrimenkul, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM’de gerçekleştirdiği öğle yemeğinde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi


Esas Gayrimenkul, bu yıl 14 – 17 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes Şehrinde gerçekleşen ve uluslararası yatırımcıların, otel gruplarının, perakendecilerin ve şehir planlamacılarının buluştuğu dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından MIPIM 2017’de 3. kez yer alıyor.

 

Esas Gayrimenkul’ün MIPIM’de, sektörün önemli isimlerini buluşturduğu özel davetinde Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu yurt içi ve yurt dışı projelerini de tanıttı. MIPIM’in gayrimenkul sektörünün en önemli fuarlarından olduğunu belirten Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu; “Kurulduğumuz 2009 yılından bugüne Türkiye, İngiltere, ABD, Almanya, Belçika, Hollanda ülkelerinde yatırımları olan bir ticari gayrimenkul şirketi olarak faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizi temsil ederek Türkiye’nin tanıtımına destek vermek ve yurt dışındaki fırsatları değerlendirmek amacıyla Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM’e bu yıl 3. kez katıldık” dedi.

 

Kazım Köseoğlu Esas Gayrimenkul olarak gerçekleştirdikleri projeler ve gelecek dönem hedeflerine yönelik olarak ise: “MIPIM 2016’da tanıttığımız Türkiye’deki hedef projelerimizde geçen yıldan bugüne Lüleburgaz’da yer alan Esas Burda 39 AVM’nin %60’ını, Balıkesir’de yer alan Esas 10 Burda AVM’nin %30’unu, Adana’da yer alan Esas 01 Burda AVM projesinin ise %10’unu tamamlamış bulunuyoruz. Yurtdışında ise Manchester’da Debenhams Building,  Wakefield’da Westgate Retail Park, York’ta Clifton Moor Retail Park ve Manhattan’da Madison 551 yatırımlarımızla portföyümüzü genişlettik.” dedi.

 

Türkiye’de hayata geçirilen 4 AVM, 3 Ofis, 1 Hastane projesi ve Balıkesir, Lüleburgaz ve Adana’da inşaat aşamasında olan 3 AVM yatırımıyla Türkiye’deki faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Köseoğlu, Türkiye dışında ise İngiltere’de toplamda 8 alışveriş merkezi ve 6 ofis binası, New York Manhattan’da da 1 otel, 3 ofis ve rezidans kompleks projesinin yanı sıra Almanya, Belçika ve Hollanda’daki 70.000 metrekare kiralanabilir alanlarıyla hedefleri doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Kazım Köseoğlu, MIPIM 2017’nin de Esas Gayrimenkul için yeni fırsatlar sağlayacağına inandıklarını ifade etti.

 

Gayrimenkul sektörünün dünya liderlerini ağırlayan ve bu yıl 28. kez düzenlenen MIPIM fuarına bu yıl 90 ülkeden 5.300 yatırımcının ve 23.000 ziyaretçinin katılım göstermesi bekleniyor.