Esentepe'de boşaltılan binanın sahibi konuştu!

Esentepe'de boşaltılan binanın sahibi konuştu!İstanbul Avrupa Yakası Şişli'de çatlama olduğu için boşaltılan apartmanın sahibi önemli açıklamalar yaptı...


İstanbul Avrupa Yakası Şişli Esentepe'de yer alan bir yapının kolonlarında çatlama görüldü. Esentepe'de bulunan binanın kolanlarının çatladığını görenler dışarı çıkarak beklemeye başladı.

Sözcü'de yer alan habere göre, binaların yer aldığı sokak araç trafiğine kapatıldı. Aynı bölgede yer alan üç bina ise olası tehlikelere karşı mühürlendi. Çatlakların yer aldığı binadan alınan numunelere göre de binanın ne olacağı belli olacak.

BİNA SAHİBİ KONUŞTU

boşaltılan apartmanın sahibi Faruk Güneş konuyla ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Güneş, “Bundan 6 ay önce Büyükşehir’e, İmar Müdürlüğüne, Şehircilik Bakanlığına, CİMER’e hepsine yazı yazdık. 11 Mart’ta binanızda hasar vardır diye cevap geldi. Biz de buna istinaden karot firmasına müracaatta bulunduk. Karot örneği aldırdık. Bugün 4’üncü gün. Pazartesi veya Salı bize sonuçlarını vereceklerini söylediler. Dün akşam saat 18.00 itibariyle ana kolonların bir tanesinde patlama sesi duyuldu. Herhangi bir silahla ateş eder gibi üç dört patlama oldu. Ana kolonun dışarı olan kısmında çatlak meydana geldi, karot olan yerlerde sıvalarda dökülmeler meydana geldi. O esnada hepimize haber verildi. Tedbir amaçlı binayı boşalttık” şeklinde konuştu.

Esentepe

Faruk Güneş şöyle konuştu:

"Büyükşehir geldi. Şişli Belediyesi geldi, Kaymakam geldi. Anlattık durumu. Burada Şişli Belediyesi’ni suçluyorum. Şu anda bizim olduğumuz yoldan, 4-5 kat aşağı inilmiştir. 9 binayı dolaşın bakın, mermer duvarlarına bakın, patlakları orada da göreceksiniz.

Arka taraftaki dükkânlarına bakın hepsinin duvarlarını göreceksiniz. Şu karşıdaki yeşil binanın duvarına bakın, dairelerin hepsinin direklerin çatlama var.

Hepsi arkadaki inşaatın çalışma sırasında oldu. Tedbirsiz aşağı indiler. Şikayet ettik yazışmalar yapıldı. En son büyük bina yola tecavüzden dolayı mühürlendi.
Ceza kesildi cezayı müteahhit ödemedi, bıraktı gitti, beş tane müteahhit değişti. Muhtarın haberi var, perde beton yapılmadı masraftan kaçındılar.

Üzerine toprak döküp üzerini kapattılar, binayı yapmaya devam ettiler. Haberlerde 9 binaya tebligat gitti ama oturmaya devam ettiler diyorlar. Sadece bizim yazışmalarımızda Güneş Apartmanı ile alakalı riskli yazısı geldi. Onun dışında kimseye tebligat gitmedi."

Şişli'de boşaltılan bina iskele demiriyle desteklendi!