Esenyurt'ta 15 bin kişilik konut sitesinde borç skandalı!

Esenyurt'ta 15 bin kişilik konut sitesinde borç skandalı!


Esenyurt'ta daha önce yönetimin borçları ödememesi sebebiyle doğalgazı kesilen 15 bin nüfuslu sitenin şimdi de suyu kesildi. Site sakinleri yönetime kayyum atanmasını istiyor.


Esenyurt Yeşilkent Mahallesi'nde yer alan 19 blok ve 3 bin 860 haneli lüks Site daha önce yönetimin borcu ödememesi sonucu doğalgaz kesilmiş, yönetici Zafer Turan’ın borçları ödemesi sonrasında siteye doğalgaz tekrar verilmişti. Aynı sitede bu sefer de sular kesildi. Hürriyet'te yer alan habere göre; geçtiğimiz akşam daire sakinleri sularının akmadığını fark etti. Bu sabah kesintinin sürmesi üzerine site sakinleri, yönetim binası önünde bir araya geldi. Borcun ödenmemesi sebebiyle suların kesildiğini öğrenen vatandaşlar isyan etti. Borcun ödenmesini talep eden vatandaşlar, site yönetimine de, "Hırsızlar" diyerek tepki gösterdi. 

YÖNETİM BİNASINA GİRDİLER

Girişte bir araya gelen site sakinlerine, yönetim katından bir kişinin kendilerine gülerek baktığı öne sürüldü.Bunun üzerine site sakinleri, yönetim ofisini baskın düzenledi. Daha sonra sakinleşerek aşağı inen site sakinleri, yöneticileri alkışla protesto etti. Bazı site sakinleri ise siteye kayyum atanmasını talep etti. 

Esenyurt

"ELİMİZİ NASIL YIKAYACAĞIZ, TUVALETE NASIL GİDECEĞİZ?"

Su kesintisine isyan eden Ayşe Akyıldırım, "Benim damadım şu an Korona hastası. Temizlik çok önemli. Kızım bankada çalışıyor, mecburen o da evde artık. Yazık günah değil mi? Tuvalete gideceğiz, nasıl yıkanacağız? Sorun belki sitede bir sürü insanda korona hastalığı vardır. Elimizi nasıl yıkayacağız, tuvalete nasıl gideceğiz? Ben onlara su alıp, kapıya koyacağım" dedi. 

Esenyurt

"KAYYUM İSTİYORUZ"

Site yönetimine kayyum atanmasını talep eden Bilge Çubukçu, "Yaşananlar ortada. Bizim geçen hafta da doğalgazımız kesildi. Şimdi de dünden beri suyumuz yok. Biz aylık düzenli aidatımızı ödüyorsak, bunlardan da bir şeyler bekliyoruz. Şu anda mağduruz. Buna çözüm bulsunlar, muhatap olarak şu an kimse yok. Herkes birbirinin üzerine atıyor. Aylık biz buraya bin lira düzenli şekilde aidat ödüyoruz. Kaçmışlar ve bize, 'Yaptığınız ayıp' diyor. Buna acilen çözüm bulunması gerekiyor. Kayyum istiyoruz" şeklinde konuştu.

İstanbul'da 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde dolandırıcılık şoku!